Na najbliższy weekend (23-24 kwietnia) zaplanowano prace związane z wypełnieniem masą bitumiczną przestrzeni między torami na ul. Krakowskiej, a dokładnie na wysokości Parku Wschodniego. Ze względu na prace w obrębie torowiska, w sobotę i w niedzielę rozkład jazdy poszczególnych linii tramwajowych zostanie zmieniony.

– W najbliższy weekend będziemy wypełniać masą bitumiczną międzytorze na ul. Krakowskiej na wysokości Parku Wschodniego. To pozwoli zakończyć prace w tym regionie i rozpocząć kolejny etap związany z rozbudową tego węzła komunikacyjnego – informuje spółka Wrocławskie Inwestycje.

W związku z prowadzonymi pracami w obrębie torowiska tramwaje linii 3 i 5 w sobotę i niedzielę (23-24 kwietnia) od placu Wróblewskiego zostaną skierowane w obu kierunkach przez ulicę Pułaskiego, Hubską, Bardzką, aleję Armii Krajowej i ul. Tarnogajską, aż do pętli „Tarnogaj”.

Na odcinku Galeria Dominikańska – Księże Wielkie – Galeria Dominikańska zostaną natomiast uruchomione kursy zastępczej okresowej linii autobusowej nr 703, która będzie kursowała co 10 minut.

Tramwaje linii 3 i 5 powrócą na ulicę Krakowską i Opolską do pętli „Księże Małe” w poniedziałek (25 kwietnia).

 

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w dniach 23-24 kwietnia 2022 roku

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3 lub 5 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 703 oraz autobusami linii 114 na odcinku Galeria Dominikańska – Karwińska – Galeria Dominikańska.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 3 lub 5 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami zastępczej linii okresowej 703 na całym odcinku trasy;
– autobusami linii 114 na odcinku Galeria Dominikańska – Karwińska – Galeria Dominikańska.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu