W poniedziałek (8 lipca) rozpocznie się remont na Moście Rędzińskim. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace będą odbywać się w dwóch etapach, podczas których wyłączone z ruchu będą dwa pasy ruchu, a prędkość jazdy ograniczona zostaje do 80 km/h.

Prace przy wymianie dylatacji będą prowadzone w porze dziennej, ponieważ wymaga tego technologia robót.

I etap rozpocznie się w poniedziałek (8 lipca) i może potrwać do 9 dni. Na czas tych robót z ruchu wyłączone zostaną: pas wolny i pas awaryjny. Wykonawca przystąpi do demontażu części uszkodzonej dylatacji, a następnie do montażu nowej.

II etap rozpocznie się natomiast w trzecim tygodniu lipca i potrwa do 8 dni. Wyłączone z ruchu będą pasy: szybki i środkowy. Podobnie jak w pierwszym etapie, najpierw nastąpi demontaż pozostałej części uszkodzonej dylatacji, a następnie montaż nowej.

Etap ten, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwo uczestników ruchu, będzie dodatkowo wymagał wyłączenia z użytkowania łącznicy wjazdowej na AOW z węzła Wrocław Stadion w kierunku Warszawy. Sugerowany wjazd na AOW będzie możliwy poprzez węzeł Lotnisko lub inne węzły – wyjaśnia GDDKiA.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest w ostatnim tygodniu lipca.

 

Foto: Wikipedia