Droga rowerowa, wraz z ścieżką dla pieszych. To kolejny pomysł miasta aby zachęcić wrocławian do ruchu na świeżym powietrzu. [addAdSense] Nowa droga rowerowa powstanie od ul. Ślężnej aż do ul. Bardzkiej.

Promenada Krzycka będzie przebiegać wzdłuż kolejowej linii towarowej. Pierwotnie projekt zakładał żeby zbudować drogę rowerową od ulicy Bardzkiej do okolic ul. Spiskiej. Jednak trasa została wydłużona aż do ul. Ślężnej. ZDiUM właśnie ogłosił przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej. Droga na odcinku Ślężna-Bardzka na być poprowadzona do ulicy Koszykowej, za budynkami szpitala przy ul. Weigla i ul. Borowskiej. Drogę utwardzoną o szerokości 2,5 metra będą jeździć rowerzyści, a piesi poruszać będą się drogę szutrową o szerokości 2 metrów.

Projekt zakłada oświetlenie trasy latarniami LED-owymi. Droga rowerowa ma zostać być poprowadzona wśród zieleni. Promenada Krzycka będzie idealnym miejscem do biegania, ale też na spacer. Nowa trasa połączy Gaj z Krzykami i Borkiem. Obecna droga w tym rejonie jest w bardzo złym stanie, a nawierzchnia jest nierówna.

Zwycięzca przetargu będzie miał pół roku na wykonanie projektu.

Projekt realizowany jest w ramach WBO.

 

Tekst: Dagmara Noszczyk

Foto: Marcin K.