Mieszkańcy Wrocławia już w 2021 r. będą mogli korzystać z nowoczesnej i atrakcyjnej przestrzeni handlowej na Swojczycach. Nowa inwestycja o nazwie Swoja Olimpia będzie zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic Swojczyckiej i Magellana.

Inwestorem projektu jest spółka Womak Holding. Za projekt architektoniczny galerii jest odpowiedzialna firma PAG Pracownia Architektury Głowacki, która jest znana m. innymi za projekt budynku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Kluczową zaletą nowej inwestycji będzie ekologia. – Galeria będzie nowoczesnym obiektem łączącym wiele atutów z ekologicznym rozwiązaniem. Dwa z nich mają jednak szczególnie istotne znaczenie. Po pierwsze obiekt będzie posiadał zielony dziedziniec z ogródkami przyszłych kawiarni i drzewami. Po drugie, inwestor zaplanował duże przeszklenia, dzięki którym wydłuży się czas korzystania z naturalnego światła, co z kolei zmniejszy zużycie energii elektrycznej. Jednocześnie docelowy układ drogowy w tej części miasta pozwoli uniknąć problemów komunikacyjnych, typowych dla kompleksów handlowych zlokalizowanych w centrach miast. Galeria będzie miała dogodne połączenie z głównymi arteriami komunikacyjnymi we Wrocławiu.

1/3

Galeria Swoja Olimpia zostanie otwarta w drugiej połowie 2021 roku i będzie największym obiektem handlowo-usługowym w tej części miasta o powierzchni ponad 8.000 m2. Inwestor podpisał już pierwszą umowę najmu z supermarketem Lidl, który docenił doskonałą lokalizację, potencjał projektu i docelowy układ drogowy. Poza Lidlem, w galerii znajdzie się 30 sklepów popularnych polskich i międzynarodowych marek. Dla klientów przewidziano około 200 miejsc parkingowych. Na terenie obiektu powstanie stacja naprawy rowerów i specjalne miejsca parkingowe dla pojazdów elektrycznych.

Tekst: Grzegorz Szein

Wizualizacje: Mat. Inwestora