Dobra wiadomość dla mieszkańców Muchoboru Wielkiego – między ul. Rakietową a ul. Żwirki i Wigury powstanie łącznik drogowy, który pozwoli na zmniejszenie natężenia ruchu na osiedlu, a zarazem usprawni połączenie pomiędzy Wrocławiem i gminą Kąty Wrocławskie.

O łącznik wnioskowały Rada Osiedla Muchobór Wielki i Gmina Kąty Wrocławskie, a inwestycja znalazła się w planie zamówień publicznych Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta na 2021 r.

W ostatnich latach w sposób znaczący wzrosło natężenie ruchu kołowego i pieszego na drodze powiatowej – ul. Chłopskiej w miejscowości Smolec, która łączy Gminę Kąty Wrocławskie z Wrocławiem. Natężenie jest szczególnie odczuwalne na Muchoborze Wielkim, gdzie w dni robocze tworzą się zatory, powodując znaczne utrudnienia w komunikacji samochodowej i autobusowej – wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Projekt inwestycji jest już gotowy, złożono także wniosek o wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. Koszt budowy łącznika szacowany jest na 6 mln złotych, spółka Omega Buildings razem z gm. Kąty Wrocławskie będą partycypować w kosztach inwestycji.

Przetarg na budowę ma zostać ogłoszony prawdopodobnie z końcem półrocza, a prace budowlane potrwają około pół roku.

 

Kubek – Muchobór Wielki

Tekst: CWC
Rys.: ZDiUM