Pozytywna decyzja w sprawie rozbiórki Solpolu zapadła w lipcu 2021 roku, natomiast prace wyburzeniowe rozpoczęły się w marcu 2022 roku. Pół roku później po modernistycznym budynku pozostał już tylko beton i gruz. Głosy o tym, co powstanie w miejscu Solpolu, pojawiają się od dawna, a dziś biuro architektoniczne AP Szczepaniak opublikowało koncepcję zabudowy pustej działki.

Aktualnym właścicielem nieruchomości przy ul. Świdnickiej jest firma Noho Investment z Krakowa, założona przez Rafała Kulę i Sebastiana Kulczyka. Pod koniec ubiegłego roku prezes Nowo zdradził, że w miejscu Solpolu powstanie budynek mieszkalny z usługami o wysokim standardzie. Część usługową przewidziano na parterze, a przestrzeń mieszkalną na wyższych kondygnacjach.

We wtorek (7 marca) biuro architektoniczne AP Szczepaniak opublikowało film przedstawiający dwie koncepcje zabudowy pustej działki.

Szczegóły dotyczące obu wariantów można zobaczyć w poniższym filmie.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy miałaby ruszyć realizacja inwestycji przy ul. Świdnickiej. O dalszych krokach inwestora będziemy informować na bieżąco.

 

Wizualizacje: mat. AP Szczepaniak