Już niebawem rowerzyści i piesi będą mogli korzystać z nowego odcinka „Zielonej rowerowo-pieszej obwodnicy Wrocławia”. Droga połączyła ulicę Strzegomską z ulicą Robotniczą i została zrealizowana dzięki środkom pochodzącym z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

125 metrów trasy o zróżnicowanej nawierzchni powstało wzdłuż nasypu kolejowego, w części rowerowej. Zastosowano masę bitumiczną, a w strefie ochrony drzew – powierzchnię wodoprzepuszczalną. Komfort użytkowania nowego odcinka podniosą latarnie oraz ławeczki w komplecie z koszami, wrażenie zielonej obwodnicy spotęgują zaś zaprojektowane nasadzenia.  Jesienią pojawi się tu 14 dębów i kilkaset sadzonek gatunków ptakolubnych i pszczołolubnych: trzmieliny, bzu, kaliny, derenia i powojnika – poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Aktualnie na terenie inwestycji trwają ostatnie prace wykończeniowe przed montażem mebli miejskich.

 

Poza fragmentem, który powstanie już wkrótce, „Zielona rowerowo-piesza obwodnica Wrocławia” obejmuje również kilka innych odcinków:

  • od ulicy Ślężnej do ulicy Powstańców Śląskich Wzdłuż nasypu kolejowego o długości 320 metrów,
  • wzdłuż nasypu kolejowego od ulicy Legnickiej do ulicy Głośnej o długości 250 metrów,
  • łącznik obwodnicy z Parkiem Tarnogajskim – ścieżka rowerowa biegnącą od alei Armii Krajowej, wzdłuż ulicy Bogedaina o długości 70 metrów.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk