Pasażerowie wrocławskiej komunikacji miejskiej muszą przygotować się na kolejne zmiany w rozkładach tramwajowych, które wejdą w życie w sobotę (8 stycznia). Będą one związane z kolejnym etapem prac na placu budowy Alei Wielkiej Wyspy oraz wymianą rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej i Słowiańskiej.

Przywrócenie kursowania tramwajów na ulicy Krakowskiej i Opolskiej

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową Alei Wielkiej Wyspy (przebudowa skrzyżowania ulicy Krakowskiej z Aleją Armii Krajowej), w dniu 8 stycznia 2022 roku (sobota) zostanie wprowadzona zmiana trasy linii tramwajowej 3 i 5, które powrócą na trasę przez ulicę Traugutta, Krakowską i Opolską do pętli „Księże Małe„.

Dodatkowo, tramwaje linii 5 będą w obu kierunkach kursowały stałą trasą przejazdu od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Kołłątaja, Skargi, plac Dominikański do placu Wróblewskiego.

Kursy okresowej linii autobusowej 703 zostaną zlikwidowane.

Z uwagi na prowadzone prace budowlane na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z aleją Armii Krajowej, tymczasowo zawieszony będzie przystanek tramwajowy „Armii Krajowej” (przy wiadukcie drogowym) w kierunku centrum miasta.

Wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej i Słowiańskiej

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej i Słowiańskiej (rozjazdy od strony ulicy Słowiańskiej), od 8 stycznia 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 8 i 70.

Tramwaje linii 1 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich.

Tramwaje linii 8 pojadą objazdem w obu kierunkach od placu Bema przez ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich.

Tramwaje linii 70 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską do placu Staszica.

Tramwaje linii 6, 11 i 23 będą kursowały bez zmian ulicą Jedności Narodowej.

Obsługę komunikacyjną ulicy Słowiańskiej i Nowowiejskiej zapewnią autobusy linii 700, które będą kursowały na trasie pl. Grunwaldzki – pl. Powstańców Wielkopolskich – pl. Grunwaldzki przez ulicę Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską z częstotliwością:

dni robocze
– w godzinach od około 5:00-20:00 co 7,5 minuty,
– w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

sobota i niedziela
– z częstotliwością co 10 minut.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Źródło: mat. prasowe / Foto: MPK Wrocław