Policjanci z komisariatu przy ul. Grabiszyńskiej poszukują właścicieli skradzionych przedmiotów, które zostały znalezione przy mężczyznach odpowiedzialnych za włamania do pojazdów zaparkowanych na terenie miasta. Większość skradzionego mienia trafiła już do właścicieli.

Działania policjantów z komisariatu przy Grabiszyńskiej doprowadziły do zatrzymania 3 mężczyzn w wieku 23, 35 i 42 lat odpowiedzialnych za kradzieże z włamaniem, a także zbywanie skradzionego mienia. Dwóch z nich włamywało się do pojazdów zaparkowanych na terenie miasta, kradnąc z nich pozostawione tam przedmioty, a trzeci z nich zbywał je, mając świadomość, że pochodzą z przestępczego procederu. Część poszkodowanych oszacowała już straty na kwotę blisko 25 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, która trafiła do właścicieli – informuje sierż. szt. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Złodzieje usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, kradzieży, a także paserstwa. 23 i 42-latkowi grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, a ich 35-letni kompan może trafić za kratki na 5 lat.

Aktualnie policjanci poszukują właścicieli pozostałej części skradzionego mienia. Funkcjonariusze z Grabiszynka proszą o kontakt osoby, które padły ofiarą przestępstwa kradzieży z włamaniem i rozpoznają przedmioty widoczne na zdjęciach. Posiadanie dowodu zakupu lub innego potwierdzenia własności ułatwi zwrot właścicielowi.

Z komisariatem można kontaktować się pod numerem telefonu 47 87 155 12 lub 47 87 155 19.

 

Foto: KMP Wrocław