W sobotę 10 lipca, około godz. 19:45 w rejonie przejścia podziemnego na wrocławskim Placu Społecznym doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem rowerzysty i rowerzystki. Wrocławscy policjanci poszukują świadków wypadku, w wyniku którego poszkodowana została 61-letnia kobieta.

– Z dotychczasowych ustaleń dokonanych przez śledczych wynika, że wczoraj tj. 10.07.2021 r. około godz. 19.45 w rejonie zjazdu do przejścia podziemnego na wrocławskim Placu Społecznym od strony ulicy Mazowieckiej, doszło do zdarzenia z udziałem dwóch osób kierujących rowerami. Z uzyskanych od świadków informacji ustalono, że obie osoby poruszały się w tym samym kierunku. Prawdopodobnie w momencie wykonywania przez rowerzystkę manewru wyprzedania doszło pomiędzy nią a innym rowerzystą, do kontaktu. Obie osoby przewróciły się – informują funkcjonariusze. – Niestety, biorąca udział w zdarzeniu kobieta wymagała pomocy, która została jej udzielona przez jednego ze świadków oraz załogę przybyłej na miejsce karetki pogotowia. Następnie uczestniczka zdarzenia została przetransportowana do jednego ze szpitali celem hospitalizacji. Mężczyzna biorący udział w zdarzeniu, kilka minut po zaistniałej sytuacji, oddalił się z miejsca jeszcze przed przyjazdem służb – dodają policjanci.

Ślady z miejsca zdarzenia zostały już zabezpieczone, a świadkowie obecni na miejscu przesłuchani. Wszystkie osoby, które mogły być świadkami wczorajszej sytuacji na Placu Społecznym, proszone są o zgłaszanie się osobiście w Komisariacie przy ul. Traugutta 94 lub telefonicznie pod numerem 47 87 14344.

 

Foto: Facebook/Filip Motyl