Spółka Wrocławskie Inwestycje szykuje się do przetargu na remont ulicy Koszarowej na Karłowicach. W planach jest m.in. poszerzenie jezdni z 5,5 do 6 metrów, a także wybudowanie nowych przystanków z wiatami oraz dużej zatoki służącej autobusom.

Nawierzchnia ulicy będzie wykonana z masy bitumicznej. Zastąpi ona zniszczoną kostkę brukową, która generuje hałas. Wybudowana zostanie dwukierunkowa droga dla rowerów po stronie szpitala i budynków campusu Uniwersytetu Wrocławskiego – wyjaśnia spółka.

Co więcej, powstaną nowe chodniki oraz przejścia dla pieszych. Planowana jest również przebudowa sieci podziemnych, m.in. wodno-kanalizacyjnej i energetycznej.

Zadbamy o zieleń. Na ul. Koszarowej pojawią się m.in. tysiące róż w dwóch odmianach. Projekt przewiduje także w niektórych miejscach budowę muld chłonnych, co pozwoli zagospodarować wody opadowe – dodają Wrocławskie Inwestycje.

przebudowa ulica koszarowa 2

Wizualizacje: mat. Wrocławskie Inwestycje