Wrocławianie, których dzieci przyszły na świat w 2019 i 2020 roku, mogą zasadzić drzewka, których patronami zostaną ich pociechy. Sadzenie zaplanowane jest na październik, ale zapisy ruszają już w poniedziałek 28-go września. 

Akcja „WROśnij we WROcław” pozwala osobom, które niedawno zostały rodzicami, uhonorować swoje dziecko poprzez posadzenie drzewka. W tym roku posadzonych zostanie 300 drzewek w dwóch miejscach: 85 szt. w Parku Jedności i 215 szt. na terenie zieleni przy Parku Złotnickim i ul. Zakopiańskiej.

Oficjalne sadzenie drzewek odbędzie się 17-go października, natomiast zapisy na sadzonki potrwają przez dwa tygodnie, od 28-go września do 11-go października. Liczba drzewek jest ograniczona, dlatego warto zapisać się jak najszybciej, bo następna edycja zaplanowana jest dopiero na wiosnę 2021 roku. Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na oficjalnej stronie akcji: https://wcrs.wroclaw.pl/wrosnij.

Projekt „WROśnij we WROcław” istnieje od 2017 roku, a do tej pory zasadzonych zostało już 1268 drzew, których patronami zostali najmłodsi wrocławianie.

 

Tekst: CWC

Foto: Pixabay