Zarząd Dróg i Utrzymania miasta ogłosił przetarg na obsługę, eksploatację i konserwację oświetlenia gazowego na terenie Ostrowa Tumskiego. Zwycięska firma wyznaczy również swojego przedstawiciela, który będzie pełnił funkcję słynnego wrocławskiego latarnika.

Postać latarnika jest dla Wrocławia bardzo charakterystyczna, a ręczne zapalanie i gaszenie przez niego latarni gazowych na terenie Ostrowa Tumskiego to już tradycja. Aktualnie ktoś znowu ma szansę pełnić tą ciekawą funkcję.

ZDiUM określił wytyczne związane z przetargiem bardzo szczegółowo, zamieszczone zostały także informacje o wymaganym stroju latarnika. Osoba pełniąca tą funkcję powinna nosić czarny cylinder w stylu kominiarskim, czarną dwuczęściową pelerynę z lamówkami w kolorach wrocławskiej flagi – czerwonym i żółtym, spodnie w ciemnym kolorze oraz czarne skórzane buty, które powinny być zawsze idealnie czyste.

W dokumentach związanych z przetargiem zamieszczono również kalendarz z wyznaczonymi porami zapalania i gaszenia 98 eksploatowanych obecnie latarni, które świecą rocznie przez 3900 godzin.

Termin zgłaszania ofert oraz wniosków w związku z przetargiem mija 15 grudnia 2021 roku o godzinie 9:00.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu