W pierwszym tygodniu sierpnia stolicę Dolnego Śląska obejmie we władanie niezwykle popularny w kraju nad Wisłą brytyjski autor horrorów. Graham Masterton, bo o nim mowa, weźmie m.in. udział w pokazie filmu „Manitou” w Kinie Nowe Horyzonty, a także odsłoni swojego własnego wrocławskiego krasnala.

Brytyjski pisarz tradycyjnie już spotka się ze swoimi wielbicielami w wybranych bibliotekach Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem na jego trasie znajdą się następujące przystanki:
– Wiązów (wtorek 3 sierpnia, godz. 17.00),
– Prusice (czwartek 5 sierpnia, godz. 17.00),
– Malczyce (piątek 6 sierpnia, godz. 17.00).

Podczas pobytu we Wrocławiu, Masterton będzie również pilnie pracował nad pewnym tajemniczym projektem filmowym, realizowanym wspólnie z wrocławskim pisarzem, dziennikarzem oraz wykładowcą akademickim, Łukaszem Śmiglem. Szczegóły muszą póki co pozostać owiane tajemnicą, ale można się spodziewać kolejnych przerażających historii z miasta nad Odrą, bo warto wspomnieć, że Masterton jest już autorem dwóch opowiadań, których akcja rozgrywa się właśnie we Wrocławiu – „The Red Butcher of Wrocław” oraz „A Portrait of Kasia”.

W sobotę 7 sierpnia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 18.30 rozpocznie się pokaz filmu „Manitou”, zrealizowanego na podstawie najsłynniejszej powieści pisarza, z udziałem m.in. Tony’ego Curtisa. Po pokazie Masterton odpowie na pytania widzów. Bilety na to wydarzenie można już zakupić na stronie kinonh.pl, a każdy z widzów obdarowany zostanie pamiątkowym, wyjątkowym prezentem.

Pokaz poprzedzony zostanie uroczystością, która na dobre zacementuje związek pisarza z Wrocławiem. O godzinie 18.00 przed Art Hotelem przy ul. Kiełbaśniczej 20, Masterton odsłoni własnego i całkiem przerażającego krasnala, który z jednej strony świetnie wpisze się w zdominowany przez te stworki wrocławski krajobraz, z drugiej zaś zdecydowanie będzie się z ich rzeszy wyróżniał.

Do Wrocławia przyjedzie także Joanna Opiat-Bojarska, by wesprzeć Mastertona w piątej już edycji jego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów. Poznańska pisarka pełni w konkursie rolę jurorki i dokonuje selekcji opowiadań, które są następnie tłumaczone na angielski, by Masterton mógł wybrać zwycięzców. W dotychczasowych czterech edycjach pensjonariusze polskich zakładów penitencjarnych nadesłali ponad 400 opowiadań. Opiat-Bojarska gościnnie pojawi się także na spotkaniu w Wiązowie.

Źródło: mat. prasowy / Foto: grahammasterton.pl