Początkujący gracze mogą być zdziwieni tym, jak dużo wiedzy trzeba posiąść, aby nauczyć się wszystkich strategii oraz zdobywać swoje pierwsze sukcesy w grach.

Dlatego często są zalecane darmowe automaty 77777, dzięki którym można lepiej zapoznać się z grą. Rzeczywiście profesjonaliści w tym temacie czytają wiele artykułów oraz książek, aby zawsze być na bieżąco. Jeśli szczególnie interesuje Cię poker, to od razu po typach tej gry powinieneś wiedzieć, w jakich formatach możesz grać. Poniżej dowiesz się, jak prezentują się poszczególne formaty i co jest w nich charakterystycznego – zapraszamy do lektury. 

Poker i jego formaty w popularnych kasynach online

Prawie każde legalne kasyno online oferuje możliwość zagrania we wszystkie formaty pokera. Kasyna często skupiają się na bardziej ogólnych grach, co jest dobre i nie. Dzięki stronom tego typu można nauczyć się ogólnych zasad pokera i nie martwić się o szczegóły. Jeśli jednak zależy Ci wyłącznie na pokerze i chcesz dowiedzieć się o nim najwięcej, jak to możliwe, lepiej przejść na stronę dedykowaną właśnie tej grze. Tylko tam będziesz w stanie znaleźć większość formatów oraz z nich skorzystać. 

Rozróżnienie popularnych formatów pokera

Poker rozwinął się tak bardzo, że gracze mogą nie tylko korzystać z różnorodnych wersji tej gry, ale również mogą wybierać format, w jakim chcą grać. Takie formaty będą różnić się sposobem oraz długością gry, o czym chcemy dokładniej opisać poniżej. 

SNG

SNG, czyli inaczej Sit and Go to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych formatów pokera. Jest to format idealny dla początkujących pokerzystów, którzy jednak mają już bazę i wiedzą, jak poprowadzić dłuższą rozgrywkę. Będzie ona trwać od 20 minut do nawet godziny, w zależności od tego, ilu graczy będzie brało w niej udział i jak potoczy się akcja. 

W jednej rozgrywce zazwyczaj bierze udział od 6 do 10 graczy. Każdy gracz wpłaca ustalone wpisowe, które dla każdego jest takie same. Wpisowe wypłaca żetony, znów każdy dysponuje taką samą ich liczbą. Jeśli stracisz swoje żetony – odpadasz. Prawdziwa rozgrywka rozgrywa się pomiędzy ostatnią trójką lub dwójką graczy. 

Gry pieniężne

Gry pieniężne, inaczej nazywane również grami cashowymi, jako jeden z formatów pokera były popularne od zawsze. Można je bez problemu znaleźć w kasynach stacjonarnych oraz online. Większość osób rozpoczyna swoją podróż z pokerem właśnie poprzez gry pieniężne z kilku powodów, o których chcemy więcej opowiedzieć poniżej: 

  • Gry cashowe nie wymagają zbyt dużego nakładu czasu – zazwyczaj jedna runda to kwestia kilku minut. Nie musisz zostawać dłużej przy jednym stole, możesz zobaczyć, co oferują inne miejsca. 
  • Gry pieniężne pozwalają na korzystanie z mniejszej ilości gotówki. Do gry zazwyczaj nie ma szczególnego wpisowego (chyba że reguły kasyna mówią inaczej), a sam zakład jest całkiem elastyczny. 
  • Grając na grach pieniężnych wystarczy kilka setek rozdań, aby wiedzieć, na czym polega gra. Już wtedy widzisz pierwsze rezultaty, co jest ważne w przypadku niecierpliwych początkujących graczy. 
  • W każdej chwili możesz dokupić kolejne żetony i dołączyć się do gry. 

 

Gry pieniężne w pokerze wymagają innych umiejętności niż w przypadku SNG oraz innych formatów, więc warto pamiętać, że do każdego z nich należy podchodzić trochę inaczej i znów przyzwyczaić się do nowych reguł oraz nastawienia. 

MTT

MTT jest inaczej nazywane Multi Table Tournaments. Są to tak naprawdę turnieje, które odbywają się na wielu stołach. Wkraczając w taką formę pokera warto sobie zdawać sprawę z kilku rzeczy. Podczas zapisu na turniej kupujesz żetony i będą Ci one towarzyszyć do końca gry. Jeśli je stracisz, to niestety nie możesz ich już dokupić. 

Niektóre turnieje tego typu pozwalają na re-buy, ale warto zwrócić uwagę na czas możliwości takiego zakupu, ponieważ jest on również ściśle określony. MTT to bardziej poważny format pokera, więc zdecyduj się na niego, kiedy już masz o tej grze pewne pojęcie. 

STT

STT, czyli Single Table tournaments to format, który tak naprawdę nie różni się za bardzo od MTT. Jedną, bardzo dużą różnicą jest to, że cały turniej jest rozgrywany na jednym wielkim stole, a nie na kilku osobnych, więc każdy ma dostęp do każdego gracza. 

 

Foto: pixabay