W poniedziałek 2 listopada, na terenie miasta znowu odbędą się protesty przeciwko wyrokowi TK oraz antyrządowe. Będą przemarsze, masa krytyczna, blokada samochodowa, a dodatkowo protestować będą środowiska artystyczno-kreatywne.

O godz. 16:15 rozpocznie się „Marsz Ośmiu Gwiazd”. Protestujący wyruszą jednocześnie z trzech lokalizacji:

  • Rondo Powstańców Śląskich,
  • Rondo Reagana/Plac Grunwaldzki,
  • skrzyżowanie ul. Lotniczej, Legnickiej i Milenijnej.

Organizatorzy zachęcają do zaopatrzenia się w transparenty i biało-czerwone flagi. Zaznaczają, że przemarsze to „walka o lepszą Polskę”.

Masa Krytyczna wyruszy dziś z Placu Kromera – godzina przejazdu rowerzystów i dokładna trasa nie są jeszcze znane.

O godz. 16:40, pod hasłem „Osiem gwiazd! Jedziemy!” wyruszą strajkować dwie grupy zmotoryzowanych. Jedna grupa samochodów wyjedzie z parkingu w Sky Tower, natomiast druga z parkingu zlokalizowanym w Pasażu Grunwaldzkim. Organizatorzy blokady samochodowej mają bardzo zdecydowany plan działania, jak można przeczytać w opisie wydarzenia: „Jutro blokujemy cały Wrocław! Bez żadnych przerw! Jedziemy jeden za drugim, blokujemy wszystkie dostępne pasy, przejeżdżamy na czerwonym (z zachowaniem ostrożności), mamy włączone świata awaryjne, klaksony, muzykę w głośnikach i jedziemy!”

Dziś do protestów na terenie całej Polski dołączą się także środowiska artystyczno-kreatywne. Organizatorzy zapraszają artystów wszelkich profesji, ludzi związanych na co dzień z kulturą i sztuką, muzyków, pracowników teatrów, muzeów, galerii, performerów, realizatorów, a także odbiorców efektów pracy wyżej wymienionych tysięcy ludzi do tego, by również okazali swoje niezadowolenie w związku z obecną sytuacją w kraju.

We Wrocławiu spacer środowisk artystyczno-kreatywnych rozpocznie się o godz. 17:00, pod Teatrem Lalek.

Tekst: CWC

Foto: Sara K.