Wrocławski deweloper – firma TRU Development, wcześniej znana jako TRUDO Nieruchomości, wybuduje ponad tysiąc mieszkań w ramach inwestycji na wrocławskim Kleczkowie. Pierwszy etap osiedla Nowe Promenady właśnie trafił do sprzedaży.

Osiedle kompletne

Można powiedzieć, że między ulicami Trzebnicką i Jedności Narodowej powstała nowa dzielnica mieszkaniowa. Swoje projekty zrealizowało tutaj dotychczas kilku znanych ogólnopolskich deweloperów. Dynamiczny rozwój tej części miasta sprawił, że chętnie zamieszkują tu zarówno wrocławianie, jak i osoby, które dopiero prze prowadzają się do stolicy Dolnego Śląska.

Nic dziwnego, bo lokalizacja jest bardzo atrakcyjna. Z jednej strony mamy tu naturalne tereny rekreacyjne w postaci nadodrzańskich bulwarów (idealnych dla miłośników biegania i spacerów z psem). Z drugiej strony do ścisłego centrum i Rynku jest stąd mniej niż kwadrans rowerem – mówi Marcin Kuboszek, kierownik sprzedaży w TRU Development. – Miasto już dawno odpowiedziało na wzrost liczby mieszkańców tej okolicy – rozwinięta została sieć komunikacji miejskiej, w tym autobus, który przejeżdża przez samo osiedle. Są tu przedszkola, żłobki, biurowce, markety i małe sklepiki, restauracje. Tak naprawdę, dzisiaj to miejsce wypełnia idealnie definicję miasta 15-minutowego – dodaje Marcin Kuboszek.

Jaki jest plan na Nowe Promenady?

Docelowo projekt zakłada budowę ponad tysiąca mieszkań, które powstaną w kilku etapach. Inwestycja obejmie wolny obszar pomiędzy ulicami Miłosza i Czochralskiego oraz istniejącą już zabudową mieszkaniową i biurowcem ZITA, będącym częścią Promenady Business Park.

Ważnym elementem projektu jest zobowiązanie inwestora do stworzenia zielonej przestrzeni wspólnej dla mieszkańców całej okolic – międzyosiedlowego parku rekreacyjnego o powierzchni ponad 7000 m2.

Co do zasady, nie chcemy grodzić i dzielić. Tworzymy otwartą przestrzeń dla wszystkich – zarówno przyszłych mieszkańców naszej inwestycji, jak i całej okolicy. Chcemy dopełnić już istniejącą infrastrukturę. Naszym zamysłem jest stworzenie nowoczesnego miejsca do życia i wypełnienie go udogodnieniami, które z  biegiem lat stały się ważne i lubiane przez mieszkańców podobnych nowych osiedli w miastach w całej Polsce – mówi Henryk Wojciechowski, Prezes Zarządu TRU Development. – W ramach Nowych Promenad powstaną zatem park osiedlowy z placem zabaw i terenami spacerowymi, a w parterach lokale usługowe i lokalna gastronomia. Nowe atrakcje i biznesy, które tu powstaną, mają służyć wszystkim i podnieść atrakcyjność całej okolicy – dodaje Henryk Wojciechowski.

I etap już się buduje

W premierowej fazie osiedla powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 169 mieszkań. Lokale o zróżnicowanych metrażach od 25 do 90 m² oraz szeroki wybór mieszkań od jednopokojowych do czteropokojowych sprawią, że oferta będzie atrakcyjna zarówno dla osób poszukujących pierwszego mieszkania, jak i dla większych rodzin z dziećmi.

Dla najmłodszych mieszkańców pierwszego etapu zaprojektowano m.in. wewnętrzny plac zabaw oraz kids club z programem edukacyjnym. Całość dopełni podziemna hala garażowa wraz ze schowkami na jednoślady.

W procesie projektowania mocno zwracaliśmy uwagę na komunikację, stawiamy nacisk na ekologiczne formy transportu, dlatego na całym osiedlu powstanie kilkaset miejsc dla rowerów. Do najbliższego przystanku jest natomiast 3 minuty spacerem, a stamtąd pojedziemy kilkoma liniami tramwajowymi w każdą część Wrocławia – mówi Marcin Kuboszek.

Pierwsze etapy osiedla zaprojektował zespół z pracowni MA – Majewski Architektura. Generalnym wykonawcą wybrana została natomiast firma ERBUD, która przejęła już teren budowy i realizuje prace.

Plany na więcej – nowe inwestycje we Wrocławiu

– TRU Development, wcześniej jako TRUDO Nieruchomości, jest obecne w tej części miasta od początku nowej historii terenów wokół ul. Zakładowej i Rychtalskiej. Niemal 15 lat temu, w maju 2011 roku wkopywaliśmy kamień węgielny pod pierwszy budynek, który zapoczątkował rozwój całej nowej dzielnicy – mówi Henryk Wojciechowski.

Mowa o biurowcu EPSILON, zrealizowanym w ramach Promenady Business Park. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, zarówno lokalnie w PZFD Wrocław, jak i na szczeblu centralnym tej organizacji.

– Plany firmy zakładają stały rozwój. Deweloper przygotowuje już 2 kolejne projekty we Wrocławiu. Posiadamy atrakcyjne grunty, potencjał kadrowy i stabilną sytuację finansową. Mamy ambicję, by za kilka lat stać się jednym z wiodących deweloperów na rynku wrocławskim – mówi Henryk Wojciechowski.

Jak podaje inwestor, w najbliższych latach firma może wybudować na posiadanych już dzisiaj gruntach ponad 2000 mieszkań.

 

Wizualizacje: mat. prasowe