Zarząd Zasobu Komunalnego podsumował tegoroczne nasadzenia drzew i krzewów na terenie miasta. Na wrocławskich podwórkach i ulicach trwają właśnie odbiory tych nasadzeń. 

Każdego roku, wiosną i jesienią, ZZK Wrocław zleca nasadzenia drzew i krzewów na terenie Gminy Wrocław. W 2020 roku posadzono 117 drzew i 654 sztuk krzewów ozdobnych. Oprócz tego, w ramach rewitalizacji wrocławskich podwórek, na ich obszarach pojawiły się dodatkowo dziesiątki nowych drzew i setki krzewów.

Wśród roślin, jakie zostały nasadzone we Wrocławiu w tym roku, można znaleźć takie gatunki jak: dąb czerwony, klon polny, lipa drobnolistna, głóg dwuszyjkowy czy brzoza brodawkowata.

  • Dbałość o zieleń to jedno z priorytetowych działań Zarządu Zasobu Komunalnego, dlatego cały proces nasadzeń jest przez nas starannie zaplanowany.  W naszej jednostce czuwa nad tym m.in. dendrolog. W ramach prac weryfikujemy czy sadzonki i teren są odpowiednie i spełniają nasze kryteria. Dopiero w kolejnym kroku realizujemy nasadzenia – podkreśla Anita Białowąs dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Koszt tegorocznych nasadzeń kompensacyjnych i wyrównujących wraz z pielęgnacją to blisko 150 tys. złotych.

Tekst: CWC

Foto: Fanpage - J. Sutryk