W ubiegłą środę 2 czerwca, z inicjatywy naszej redakcji oraz salonu samochodowego Auto-Group Polska, wystartował nowy projekt „Środa dla zwierzaków”. Nie było to oczywiście jednorazowe wydarzenie, a pomagać będziemy co tydzień – w każdą środę.

„Środa dla zwierzaków” to akcja, która ma na celu wsparcie podopiecznych wrocławskiego schroniska poprzez zbiórkę karmy, koców czy ręczników. Aby zaangażować się w pomoc, wystarczy że napiszecie do nas wiadomość prywatną na Facebooku – Miejsca we Wrocławiu, o których nie miałeś pojęcia lub na Instagramie – miejscawewroclawiu_pl, w której podacie adres odbioru przygotowanej przez Was karmy lub innych rzeczy, przydatnych dla schroniska.

Wiadomości od chętnych zbieramy przez cały tydzień, a w każdą środę, między godz. 12:00 a 16:00 będziemy podjeżdżać do wszystkich osób, które się zgłosiły. Podróżować będziemy ekologicznym i pojemnym samochodem z Auto-Group Polska, który pozwoli nam nie zanieczyszczać środowiska, a jednocześnie pomieści jak najwięcej smakołyków dla piesków i kotków.

Zbieramy zarówno karmę mokrą, jak i suchą. Pamiętajcie, że czworonożni milusińscy wolą mniejszą paczkę wysokiej jakości karmy, niż większą ilość jedzonka gorszej jakości! Przykładowe karmy z dobrym składem to: Animonda, Purina, Feringa, Royal Canin, Brit Care, Dolina Noteci, Acana, Bosch, Eukanuba. Szczególnie potrzebne są karmy specjalistyczne, np. dla kotów wrażliwych czy dla kociąt, których jest aktualnie w schronisku bardzo dużo. Przyjmujemy także koce, ręczniki i poszewki na pościel, oczywiście nie muszą być nowe!

Dziękujemy wszystkim, którzy już się zaangażowali i tym, którzy piszą z chęcią pomocy! Pamiętajcie, że działamy cyklicznie i widzimy się już w najbliższą środę 9 czerwca. Do zobaczenia!

Wydarzenie na facebooku: TUTAJ