We wtorek (26 lipca) przy skrzyżowaniu ulic Grabiszyńskiej i Zaporoskiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w wyniku którego jeden z pracowników firmy przeprowadzającej remont torowiska został ugodzony nożem przez nieznanego sprawcę. Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które mogą mieć związek ze sprawą.

O napaści poinformował prezes MPK – Krzysztof Balawejder, który opublikował również wizerunki osób mogących mieć związek z napaścią. Kobietę i mężczyznę zarejestrował monitoring w jednym z pojazdów komunikacji miejskiej.

Kluczowe znaczenie dla sprawy ma para młodych ludzi, których wizerunki publikuję poniżej. Jedno z nich jest świadkiem a drugie prawdopodobnym sprawcą. Każdego, kto zna miejsce pobytu lub dane osobowe znajdujących się na załączonych materiałach proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji we Wrocławiu lub najbliższą jednostką policji pod nr 997 – apelował prezes MPK.

Jak informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, tuż po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, natychmiast podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie i namierzenie sprawców. Zostały zatrzymane dwie osoby – kobieta oraz mężczyzna, mogący mieć związek z tą sprawą. Aktualnie prowadzone są czynności procesowe z ich udziałem i wszystko wskazuje na to, że zakończą się przedstawieniem zarzutów. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

 

Foto: Facebook/Krzysztof Balawejder