W poniedziałek (29 listopada) około godziny 19:00 na przejściu dla pieszych przy ul. Królewieckiej doszło do wypadku drogowego, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Wrocławscy funkcjonariusze Policji poszukują kierowcy srebrnego Audi A4 z angielskimi numerami rejestracyjnymi.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz śledczych z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna, do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło około godz. 19:00 nieopodal stawu Królewieckiego. 31-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych z psem, potrącił autem nieznany kierowca i uciekł z miejsca wypadku. Poszkodowaną szybko zajęli się inni kierowcy i opiekowali do czasu przyjazdu służb medycznych. Przebywa ona obecnie w szpitalu, w stanie niezagrażającym bezpośrednio życiu i zdrowiu – informuje aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Dzięki działaniom policyjnych specjalistów, chwilę po zdarzeniu w rejonie ulicy Warmińskiej odnaleziono porzucony pojazd. Jest to srebrne Audi A4 z numerami rejestracyjnymi: LT05 URW.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia bądź mają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy wypadku. Kierowca Audi może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Policjanci czekają na informacje świadków zdarzenia pod wrocławskimi numerami telefonów: 47 87 143 80 lub 47 87 141 41.

 

Foto: KMP Wrocław