Wrocławscy policjanci opublikowali wizerunek mężczyzny, który w poniedziałek (9 stycznia) wszedł do jednego z mieszkań przy ul. Wyszyńskiego pod pretekstem sprawdzenia szczelności instalacji gazowej. Nieświadoma zagrożenia seniorka wpuściła go do środka, a następnie przekazała kilkaset złotych na rzekomą wymianę kuchenki.

W poniedziałek, 9 stycznia br. do jednego z mieszkania seniorki przy ul. Wyszyńskiego wszedł mężczyzna pod pozorem sprawdzenia szczelności instalacji gazowej. Podejrzany stwierdził, że ulatnia się gaz z kuchenki, oferując pomoc w jej zakupie i wymianie. Na poczet powyżej usługi pobrał kwotę 600 zł, wystawiając fikcyjną fakturę. Należy nadmienić, że sprawca nie posiadał żadnego urządzenia pomiarowego, ani identyfikatora wskazującego na to, iż jest pracownikiem gazowni – relacjonuje podkom. Wojciech Jabłoński z KMP we Wrocławiu.

Policjanci proszą o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny oraz o kontakt w tej sprawie pod numerem telefonu Wydziału Kryminalnego KP Śródmieście: 47 871 41 20 lub dyżurnym tej jednostki: 47 871 43 58.

 

Foto/Wideo: KMP Wrocław