Trwa przebudowa ul. Pomorskiej, w ramach której powstaje m. in. nowe torowisko. Podczas prac wykonywanych przy jednym z chodników, drogowcy trafili na ludzkie szczątki, w związku z czym konieczne było wstrzymanie dalszych robót na tym terenie.

Musieliśmy wstrzymać prace drogowe na chodniku od strony wschodniej. Wykonawca podczas prac ziemnych znalazł bowiem ludzkie szczątki. Zgodnie z procedurą zawiadomiona została policja i prokurator. Prace prowadzi tam obecnie archeolog – poinformowała spółka Wrocławskie Inwestycje.

Jeżeli chodzi budowę torowiska, na miejscu będą aktualnie działać spawacze termitowi, którzy zadbają o właściwe połączenia szyn.

 

Zgodnie z projektem i ustaleniami z wojewódzkim konserwatorem zabytków, tory będą ułożone na betonie, a wokół nich pojawi się historyczna kostka brukowa – przypominają Wrocławskie Inwestycje.

Trwa również przetarg na remont kolejnego odcinka ul. Pomorskiej, a mianowicie od ul. Dubois do wiaduktu przy ulicy Reymonta. Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 9 marca.

Przetarg na remont kolejnego odcinka ul. Pomorskiej ogłoszony. [WIZUALIZACJE]

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu