Sezon wakacyjny już się rozkręcił. Część osób spędza urlop nad polskim morzem lub w górach, jednak duża część rodaków wybiera destynacje poza granicami kraju. Decydując się na zagraniczny wypoczynek, trzeba pamiętać o lokalnej walucie. Kupując ją w kantorze, zazwyczaj ciężko oszacować, ile dokładnie pieniędzy wymienić. Jednak teraz to już nie problem, ponieważ w kantorach Tavex trwa aktualnie promocja, dzięki której można zwrócić niewydaną walutę bez straty.

Zamroź kurs na wakacje

Sieć kantorów Tavex już kolejny rok z rzędu wprowadziła wakacyjną ofertę: „wymiana walut bez spreadu”. Dzięki niej, decydując się na zakup jednej z 13 walut objętych promocją, w ciągu 30 dni od daty dokonania transakcji można wymienić niewykorzystaną walutę po kursie sprzedaży z dnia zakupu. Warto również zaznaczyć, że od dnia zakupu waluty musi minąć minimum 7 dni kalendarzowych.

Oznacza to, że na wakacyjny wyjazd można bez obaw zabrać lokalną gotówkę „z zapasem”, a jeśli po powrocie z urlopu w portfelu zostanie trochę banknotów – kantor Tavex odkupi je bez różnicy kursowej.

Promocja obejmuje następujące waluty:

 • ALL – lek albański,
 • BAM – marka bośniacka,
 • BGN – lew bułgarski,
 • DOP – peso dominikańskie,
 • EGP – funt egipski,
 • MKD – denar macedoński,
 • MXN – peso meksykańskie,
 • RSD – dinar serbski,
 • RON – lej rumuński,
 • TRY – lira turecka,
 • GEL – lari gruzińskie,
 • JOD – dinar jordański,
 • AMD – dram armeński.

Jak działa promocja?

Jako przykład może posłużyć przykład pani Anny. Kobieta zaplanowała tygodniowy urlop w Turcji, na który wybrała się 14 czerwca 2024 roku. Tydzień wcześniej, tj. 7 czerwca, zdecydowała się zakupić w kantorze Tavex lirę turecką za kwotę ok. 1 500 PLN. Kurs sprzedaży wyniósł 0,133, zatem Anna otrzymała ok. 11 278 TRY.

Rozsądne planowanie budżetu pozwoliło Annie zachować jeszcze 1500 TRY, w związku z czym 28 czerwca, czyli 3 tygodnie po zakupie waluty, przyszła odsprzedać niewykorzystane liry tureckie po kursie sprzedaży z dnia ich zakupu. Transakcja została rozliczona zgodnie z jej oczekiwaniami, ponieważ od dnia zakupu waluty, tj. 7 czerwca, do dnia sprzedaży nadmiarowej kwoty, tj. 28 czerwca, upłynęło mniej niż 30 dni kalendarzowych i jednocześnie więcej niż 7 dni kalendarzowych.

Z promocji można skorzystać online, realizując transakcję na tavex.pl i zamawiając walutę z dostawą do domu, jak i stacjonarnie. Jednak przy zakupach w salonie, należy poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania z promocji i podać swój adres mailowy, który jest niezbędny do weryfikacji przy odsprzedaży waluty. Wszystkie szczegóły promocji są dostępne pod linkiem: https://tavex.pl/wymiana-walut-bez-spreadu/

Wygodna wymiana waluty online i stacjonarnie

Gotówkę można wymienić wygodnie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy otworzyć stronę internetową Tavex: https://tavex.pl/wakacyjna-promocja-wymiana-walut-bez-spreadu/ i zakupić wybraną walutę, która następnie zostanie dostarczona za pośrednictwem kuriera prosto do domu.

Z promocji można również skorzystać stacjonarnie. We Wrocławiu działają już trzy kantory Tavex: przy Starym Mieście przy ulicy Oławskiej 9 oraz dwa w centrum handlowym Wroclavia: jeden w pasażu handlowym na poziomie 0, a drugi z wejściem od zewnątrz od ul. Suchej.

Na miejscu dostępnych jest ponad 60 walut, w tym również te najbardziej egzotyczne. Co więcej, w salonach lub online można zakupić metale szlachetne, takie jak złoto, srebro i platyna oraz nietuzinkowe prezenty w postaci złota inwestycyjnego.

Wrocławskie punkty:

 • Tavex, ul. Oławska 9
  Godziny otwarcia:
  od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-18:00
 • Tavex, CH Wroclavia, poziom 0
  Godziny otwarcia:
  – od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-21:00
  – w niedziele handlowe w godz. 9:00-21:00
 • Tavex, CH Wroclavia – lokal zewnętrzny, wejście od ul. Suchej
  Godziny otwarcia:
  – od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-19:00
  – w soboty w godz. 10:00-18:00

Strona internetowa: https://tavex.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/tavexpl
Instagram: https://www.instagram.com/tavexpl/

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu
Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy.