Jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków (Pałac pod „Złotą Muszlą”) przy ul. Wita Stwosza 33-35 ma nowego właściciela. Przez ponad sto lat działał tam bank. Teraz nieruchomość kupił deweloper.

Nowym właścicielem jest firma Dolnośląskie Inwestycje S.A. Firma specjalizuje się w budowie minimieszkań, ale na XIX-wieczny zabytek ma zupełnie inny pomysł. Przy Wita Stwosza powstaną, między innymi, lokale gastronomiczne. Obiekt ma zamienić się w 2019 roku w galerię restauracji. Firma zajmowała się wiosną i latem szukaniem trzech z docelowych ośmiu bądź dziewięciu najemców. 

   Lata 1899-1906 , Budynek Śląskiego Towarzystwa Bankowego.

Fanpage „GraniceSmaku” opublikował na profilu FB taką wiadomość: „Kochani (Restauratorzy)! Na zdjęciu obiekt, który w 2019 roku zamieni się w galerię restauracji. Skrupulatnie wybieraliśmy Najemców. Każdy profil będzie unikatowy i niepowtarzalny. Żadna z koncepcji nie będzie się powtarzała. Najemcy to imponujący zestaw właściwie z całego świata. W tym momencie, zgodnie z planem, został nam ostatni wolny lokal, na który postanawiamy zrobić „przetarg”. Lokal może być wyłącznie lokalem hiszpańsko – iberyjsko – śródziemnomorskim (nie włoskim!) lub amerykańskim (burgery, steki, wydarzenia sportowe). Nie ma niestety innych opcji.

Poprzedni projekt Developera to m.in. mikroapartamentowiec „Starter III”.

 

Foto główne: Fotopolska