Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zaplanował na najbliższe dni prace, które spowodują pewne utrudnienia w ruchu. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

1-2 kwietnia – ul. Grabiszyńska
Przez dwa dni wyłączona będzie sygnalizacja świetlna przy bramie cmentarza, a ruch będzie sterowany ręcznie. Powodem zmiany będą prace przy naprawie pozimowych ubytków na obydwu nitkach jezdni, na powierzchni 630m2. Prace na odcinku od Fiołkowej do cmentarza będą prowadzone w czwartek i piątek w godzinach 9:00 – 22:00.

2 kwietnia – brak ruchu pieszego i rowerowego na remontowanym wiadukcie na ul. Kowalskiej
Na piątek 2 kwietnia zaplanowano betonowanie płyty mostowej wiaduktu, co oznacza konieczność wstrzymania ruchu pieszego i rowerowego na większą część dnia. Do czasu zakończenia robót przejście przez al. Bolesława Krzywoustego w okolicy CH Korona możliwe będzie wyłącznie na wysokości skrzyżowania Krzywoustego/Brucknera/Poprzeczna. Pasażerowie korzystający z komunikacji autobusowej i zmierzający do galerii handlowej powinni wysiąść na przystanku Brucknera.

2-5 kwietnia – wyłączenie sygnalizacji świetlnej na pl. Wróblewskiego
Od godziny 20:00 w piątek 2 kwietnia do godz. 20:00 w poniedziałek 5 kwietnia wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na pl. Wróblewskiego. Przyczyną utrudnienia będą prace budowlane prowadzone na rzecz dewelopera Archicom, w obrębie skrzyżowania Pułaskiego/ Haukego–Bosaka: przebudowa parkingu, przebudowa wjazdu na parking, budowa ścieżki rowerowej, przebudowa infrastruktury podziemnej oraz budowa sygnalizacji świetlnej.

Źródło: ZDiUM
Foto: Google Maps