Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór, to jedna z największych inwestycji tramwajowych w powojennym Wrocławiu. Jej pierwszy fragment ma zostać otwarty tuż przed Świętami Wielkanocnymi.

Mowa tu o odcinku nowego torowiska tramwajowego od ul. Robotniczej do ul. Śrubowej, dzięki któremu do użytku zostanie oddany kilometrowy odcinek pozwalający dojechać z pl. Orląt Lwowskich na ul. Złotoryjską przy centrum medycznym Dolmed.

Torowisko i buspas są już praktycznie gotowe, pojawiły się już wiaty przystankowe, barierki i tablice elektroniczne z rozkładem jazdy. W planach jest jeszcze m. in. ustawienie ławek i koszy na śmieci. Aktualnie na wiadukcie przy ul. Smoleckiej budowane są schody pozwalające pasażerom zejść z przystanku i skierować się w kierunku pl. Strzegomskiego.

Prace będą jeszcze prowadzone na ul. Złotoryjskiej, gdzie wymieniany jest rozjazd przy skrzyżowaniu z ul. Legnicką oraz szyny – do skrzyżowania z ul. Strzegomską. Ten odcinek ma być gotowy do 29 marca.

Całkowity koszt inwestycji TAT szacuje się na 370 mln zł, z czego 110 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Na odcinku 7 km mieszkańcy skorzystają z 15 par przystanków.

Foto: Miejsca we Wrocławiu