Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim już w sobotę walczyć będą o miejsce w finale Ligi Futbolu Amerykańskiego. Niepokonane w tym sezonie Pantery w półfinale zagrają z Tychy Falcons. Mecz rozegrany zostanie o 15:30,  14 lipca 2018 na Stadionie Olimpijskim.

Przed nami najważniejsza faza sezonu futbolu amerykańskiego w Polsce. Panthers Wrocław mają za sobą perfekcyjny sezon bez porażki, w którym nie przegrali żadnego spotkania. Teraz jednak nie ma to znaczenia. O awansie do wielkiego finału zadecyduje spotkanie z Tychy Falcons. Stawka meczu jest więc olbrzymia. – Nie myślimy o meczach, które już zagraliśmy. Teraz liczy się tylko sobotni półfinał. Musimy wyjść w 100% skoncentrowani od pierwszej minuty, aby nie pozwolić przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł. W meczu zagramy w polskim składzie, więc mamy bardzo dużo do udowodnienia. Ta drużyna uwielbia jednak wyzwania. To będzie kolejne z nich – mówi Bartosz Dziedzic, skrzydłowy Panthers Wrocław.

Słowa Bartosza Dziedzica mają olbrzymie znaczenie, ponieważ do fazy play-off Pantery przystępują bez dwóch amerykańskich zawodników, którzy odeszli od drużyny w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach. Czy będzie to dla Mistrzów Polski osłabienie? O tym przekonamy się w sobotę o 15:30 na Stadionie Olimpijskim. – Od początku istnienia naszego klubu towarzyszy nam hasło „tworzymy historię” i każdy rok udowadnia, że nie są to wyłącznie słowa. Tym razem możemy stać się pierwszą od blisko 10 lat drużyną, która awansuje do finału krajowej ligi futbolu bez amerykańskich graczy w składzie. Wierzymy w naszych polskich zawodników. Wiemy, ile serca i pasji wkładają w sport, a w sobotę mogą zrobić pierwszy z dwóch kroków to tego historycznego sukcesu – mówi Jakub Głogowski, menedżer Panthers Wrocław. 

Do składu drużyny po przerwie powróci wielu zawodników, których nie oglądaliśmy na boisku w ostatnim meczu przeciwko Amsterdam Crusaders, wygranym przez Mistrzów Polski 9:6. W barwach Panthers na pewno zobaczymy najlepiej punktujących zawodników drużyny Tomasza Dziedzica, Wiktora Ziębę i Bartosza Dziedzica, a defensywą pokierują kapitanowie Szymon Adamczyk i Kamil Ruta. Pantery w tym sezonie już dwukrotnie mierzyły się z Tychy Falcons ostatni mecz rozegrany we Wrocławiu 17 czerwca wygrali 35:0. Teraz jednak o tak wysoki wynik będzie ciężej, więc kibice mogą spodziewać się wielkich emocji. – Jak zawsze zapewnimy naszym fanom emocje na boisku i wielkie atrakcje poza nim. To już norma, że nasze mecze to prawdziwe rodzinne pikniki pełne tańca, muzyki i pysznego jedzenia. Nie inaczej będzie tym razem. Dlatego sobotnie popołudnie na Stadionie Olimpijskim to znakomity pomysł na weekend – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Półfinał Ligi Futbolu Amerykańskiego Panthers Wrocław – Tychy Falcons zostanie rozegrany w sobotę 14 lipca o 15:30 na Stadionie Olimpijskim. Bilety w cenie 20 i 25 zł będą dostępne w kasach w dniu meczu.