To nowa wizytówka stolicy Dolnego Śląska. OVO Wrocław, zaprojektowany przez Gottesman Szmelcman Architecture, zdobył prestiżową nagrodę TOPBuilder 2017 w kategorii inwestycja roku. Obiekt doceniono za unikatową architekturę i funkcjonalność.

Budowa kompleksu OVO Wrocław zakończyła się w lipcu 2016 roku, a obiekt już stał się nową wizytówką Wrocławia. W prestiżowym konkursie TOPBuilder 2017, organizowanym od siedmiu lat przez branżowy miesięcznik Builder, eksperci uznali ten charakterystyczny obiekt inwestycją roku. Brali pod uwagę realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne. Oceniali m.in. innowacyjność, parametry techniczne czy wpływ na środowisko. Zastosowane materiały przypominają kultowe światowe realizacje, jak choćby budynek Beko Zahy Hadid, a przy tym OVO stanowi silnie zindywidualizowaną dominantę u zbiegu ulic Oławskiej i Podwale. Z kolei dziedziniec otwarty na przestrzeń biologicznie czynną pozwala użytkownikom biur, hotelu i mieszkańcom apartamentów na kontakt z przyrodą, co wpływa na komfort całodziennego przebywania w obiekcie. Obecnie kładzie się na to duży nacisk, szczególnie w centrach miast, gdzie takiego kontaktu brakuje. To obiekt, który niewątpliwie stanie się symboliczny w centrum Wrocławia. 

Budynek OVO Wrocław został zaprojektowany przez paryską pracownię Gottesman Szmelcman Architecture. Budowa zakończyła się w lipcu 2016 roku. OVO Wrocław ma dziewięć kondygnacji i 25 metrów wysokości. W oryginalnej, miękkiej bryle, wykończonej Corianem, w spójny sposób łączy wiele funkcji. – Stworzyliśmy nowoczesny obiekt typu mixed use. Ważnym elementem koncepcji było stworzenie wewnętrznego patio, dzięki któremu OVO Wrocław jest dostępne dla całego miasta – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław i jeden z inwestorów. W kompleksie znajdują się apartamenty, biura, hotel sieci DoubleTree by Hilton, a także lokale handlowo-usługowe, gastronomiczne oraz centrum fitness z basenem i SPA.- Realizując OVO Wrocław połączyliśmy odważną formę z kompleksową ofertą. Cieszymy się, że dostrzegła to rada naukowa i programowa miesięcznika, w której zasiadają między innymi wybitni przedstawiciele uczelni i dziennikarze, którzy są dobrze zaznajomieni z polskim rynkiem budowlanym. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju – mówi Shuckie Ovadiah, CEO OVO Wrocław i jeden z inwestorów. [addAdSense] 

Warto dodać, że prestiżową nagrodę zdobył również hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw. W konkursie Eurobuild Awards eksperci uznali go najlepszym nowym hotelem 2016 roku w Polsce. Oprócz hotelu sieci DoubleTree by Hilton, w OVO Wrocław działają już OVO Bar & Restaurant, Etno Cafe oraz Isabell Boutique by Milano.

Zdjęcia: mat. prasowy / Miejsca We Wrocławiu