Od najbliższego czwartku 13 maja, mieszkańcy Swojczyc i innych okolicznych osiedli, a także mieszkańcy podwrocławskich miejscowości będą mogli robić zakupy w nowym centrum handlowym, które powstało przy ul. Swojczyckiej 69.

Swoja Olimpia, bo taką nazwę nosi nowe centrum, to ponad 30 lokali handlowo-usługowych, 220 miejsc parkingowych oraz ok. 10 000 mkw powierzchni na wynajem. Poza zakupami w Lidlu, który jest operatorem spożywczym centrum, klienci będą mogli odwiedzić m. in. piekarnię, sklep mięsny, warzywniak, sklep z winami, czy salon kosmetyczny. Dostępne będą również powierzchnie biurowe i usługi medyczne.

Na 13 maja zaplanowano otwarcie pierwszego etapu, natomiast z czasem liczba punktów handlowych i usługowych będzie się zwiększać. W planach jest stworzenie rozbudowanej strefy gastronomicznej i wypoczynkowej oraz autorskiego rozwiązania sportowo–rekreacyjnego, które będzie nowoczesną alternatywną dla tradycyjnych rozwiązań jakimi są kluby fitness.

Inwestorem projektu centrum handlowego jest spółka Womak Holding, natomiast za projekt architektoniczny galerii odpowiedzialna jest firma PAG Pracownia Architektury Głowacki, która przy projektowaniu Swojej Olimpii postawiła na rozwiązania przyjazne dla środowiska. Duże przeszklenia zapewniają dostęp do dziennego światła słonecznego, a inteligentny system zarządzania budynkiem pozwala na optymalizację kosztów. Projekt zawiera także powstanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Powstanie nowa galeria handlowa [WIZUALIZACJE].

 

Foto: Zbiory Fotopolska