W niedzielę (22 maja) rozpocznie się ostatni etap prac związanych z wymianą rozjazdów na placu Jana Pawła II. W związku z wymianą rozjazdów od strony placu Orląt Lwowskich zaplanowano zmiany w organizacji ruchu dla kierowców oraz rozkładach komunikacji miejskiej.

Od 22 maja kierowcy jadący od strony pl. Orląt Lwowskich, będą mieli do dyspozycji dwa pasy – tymczasowo zlikwidowany zostanie pas do skrętu w lewo. Utrzymane zostaną natomiast dwa pasy na wprost, a z jednego z nich możliwy będzie skręt w lewo, w ul. Legnicką. Uruchomiony zostanie również objazd wspomagający: Podwale – Zelwerowicza – Sokolnicza – Orląt Lwowskich – Nabycińska – Legnicka.

Jeżeli chodzi o komunikację miejską, planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 31 i 32, które zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Marchijską (nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór), ulicę Śrubową i Złotoryjską do ulicy Legnickiej z pominięciem przystanków:
– pl. Jana Pawła II,
– Młodych Techników,
– pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne).

Prace potrwają około 6-8 tygodni.

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Podwale na odcinku od placu Jana Pawła II do Mostu Sikorskiego oraz na ulicy Mostowej, od 22 maja (niedziela) planowane jest również wprowadzenie zmiany na liniach autobusowych 102, 103 i 250.

Autobusy linii 102 i 103 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu do placu Jana Pawła II oraz na ulicę Sokolniczą, a kursy nocne linii 250 od ulicy Dubois będą kursowały przez ulicę Dmowskiego, Księcia Witolda, Mostową, most Sikorskiego i ulicę Podwale do placu Jana Pawła II.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław