Od piątku (3 grudnia) w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego ponownie będzie można podziwiać „Światłogród”, w ramach którego ogród zostanie rozświetlony niezwykłą gamą barwnych świateł. W zeszłym roku atrakcja przyciągnęła mnóstwo osób, zarówno najmłodszych, jaki i dorosłych, którzy chcieli chociaż na chwilę powrócić do bajkowego świata dzieciństwa.

– Tegoroczna iluminacja jest efektem wytężonych i długich prac nad projektem stałej iluminacji. Obejmie ona znacznie większą niż w roku ubiegłym część Ogrodu i została zaprojektowana w sposób niezaburzający rytmu życia roślin i zwierząt oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego – informuje Agata Mitek z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tegoroczna iluminacja została wzbogacona o liczne, spektakularne widowiska łączące piękno przyrody z pokazami laserowymi.

– Niezwykłą atrakcją będzie unikalny w skali światowej, niepowtarzalny i zapierający dech w piersiach pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata. Miniatury zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Zostaną zaprezentowane najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce grupę artystów Clockwork, która w swojej historii wykonała już blisko 100 tego typu przedstawień, zdobywając wiele międzynarodowych nagród w konkursach na projekty multimedialne – dodaje specjalista ds. promocji projektu, Agata Mitek.

„Światłogód” będzie czekać na odwiedzających od 3 grudnia, od godziny 17.00 do 21.00.

 

Źródło: mat. prasowe UWr / Foto: wroclaw.pl