Pora na oficjalne odsłonięcie najnowszego wrocławskiego krasnala! Kazimierz, bo takie imię będzie nosił, to skrzat zupełnie wyjątkowy, bo na jego stworzenie zrzucili się sami wrocławianie.

Figurka stanie na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Sienkiewicza. Mieszkańcy postanowili uhonorować w ten sposób pana Kazimierza Wojnowskiego, który przez kilkadziesiąt lat prowadził w tym miejscu sklep i fundację, która pomogła wielu osobom w całej Polsce i poza granicami.

Pomysł, aby postawić jednego z wrocławskich krasnali na cześć pana Kazimierza powstał na grupie na Facebooku. Pod propozycją, aby zorganizować zbiórkę pieniędzy na odlew krasnala i napisać petycję do Urzędu Miejskiego o zezwolenie na wmurowanie go w tym miejscu, podpisało się mnóstwo osób. Z początkiem roku ruszyła internetowa zrzutka. W miesiąc udało się uzbierać potrzebną kwotę.

Oficjalne odsłonięcie krasnala odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca o godzinie 12.00 na skwerze przy skrzyżowaniu ulicy Piastowskiej i Sienkiewicza.

Jako że stan zdrowia pana Kazimierza nie pozwala mu na wzięcie udziału w wydarzeniu, będziemy chcieli przygotować dla niego pamiątkowy dyplom, na którym każdy będzie mógł zostawić swój podpis. Dlatego zapraszamy wszystkich wrocławian, którzy pamiętają wielkie serce pana Kazimierza.

Przypomnijmy, że w grudniu pisaliśmy o zamknięciu sklepu: TUTAJ