W sobotę 27.01 w Sky Tower odbył się turniej zorganizowany przez Egurolla Dance Studio, dzięki któremu dzieci w różnym wieku miały szansę na zdobycie nie tylko nagród, ale także dostania się do szkoły tańca. Znany tancerz, juror programu You Can Dance oraz Mam Talent, założyciel szkoły choreograficznej Egurrola Dance Studio – Agustin Egurolla, również był obecny na tak głośnym wydarzeniu.

Zapytaliśmy Agustina – co myśli o Wrocławiu i jego mieszkańcach:

Dzień dobry Panie Agustinie. Jak się Pan czuje we Wrocławiu?

– Dzień dobry! We Wrocławiu fantastycznie spędzam swój czas. Po raz kolejny jestem w stolicy Dolnego Śląska, bardzo lubię to miasto i dzisiaj mamy wielki turniej tańca w Sky Tower. Jestem pod wrażeniem ludzi obecnych tutaj, ich energii i oczywiście poziomu tańca.

 

Jak często bywa Pan we Wrocławiu?

– Jestem bardzo często. Po pierwsze dlatego, że bardzo często odbywają się w tym mieście castingi do Mam Talent. Oprócz tego mam tutaj szkołę, która organizuję dzisiejszą imprezę, więc bywam we Wrocławiu bardzo regularnie. Jest to dobre miejsce.

 

Która wizyta zapadła Panu najbardziej w pamięci?

– Takich wizyt mam bardzo dużo. Zawsze, kiedy się pojawiam we Wrocławiu, przy jakimś ogromnym projekcie, podczas moich pierwszych wizyt, podczas castingów do You can Dance, które odbywają się w teatrze muzycznym, zawsze jestem pod wrażeniem tego ogromu talentów, które posiada to miasto. Jeszcze jako tancerz, bardzo często byłem we Wrocławiu bo posiadacie bardzo dobre szkoły tańca.

 

Czyli według Pana Wrocław można nazwać “roztańczonym” miastem?

– To miasto jest pełne pozytywnej energii. Właśnie takiej energii, którą lubię. Ciągle coś się dzieje, ciągle się rozwija, ciągle są nowe talenty. Myślę, że nawet można śmiało twierdzić, że Wrocław jest dumą Polski.

 

A mieszkańcy Wrocławia? Polubił ich Pan?

 – Lubię. Lubię Wrocław, lubię ludzi i myślę, że to jest takie miasto przyszłości. Mam nawet wrażenie, że to miasto ma swoje marzenie i cały czas dąży do jego realizacji i doskonale temu miasto to wychodzi. Gratuluję każdemu, kto wybiera Wrocław jako miejsce do mieszkania.

 

Ostatnie pytanie. Czy ma Pan swoje ulubione miejsce we Wrocławiu?

– Rynek, bo to jest miejsce, które posiada dużą ilość fajnych lokali gastronomicznych. To jest miejsce, które można nazwać sercem tego miasta i zawsze zachęca mnie do zwiedzania go podczas wizyt do Wrocławia. A drugim miejscem jest oczywiście Sky Tower i moja szkoła tańca Egurrola Dance Studio, która znajduje się w tym wieżowcu.

 

Dziękujemy Panu za wywiad. Mam nadzieje, że za niedługo zobaczymy Pana w naszym mieście po raz kolejny.

– Już w czerwcu będę tutaj dwa razy w związku z castingiem do Mam Talent oraz turniejem z mojej szkoły tańca. Do zobaczenia!

1/2

 

Wywiad/foto: Grzegorz Szein