W najbliższy weekend, na terenie Wrocławia rozpoczną się wakacyjne remonty, z którymi będą wiązać się duże zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów. Zmodyfikowane rozkłady będą obowiązywać od soboty 26 czerwca.

1. Zmiana nazwy przystanku przy ulicy Trzmielowickiej

Z dniem 26 czerwca 2021 roku (sobota) zostanie zmieniona nazwa przystanków „Trzmielowicka (stacja kolejowa)”, które zlokalizowane są przy ulicy Trzmielowickiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Serowarską na„Serowarska”.

2. Zmiana trasy linii autobusowej 116

Na wniosek Rady Osiedla Karłowice-Różanka, od 26 czerwca 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany stałej trasy przejazdu linii autobusowej 116.

Autobusy ww. linii będą kursowały w obu kierunkach przez aleję Boya-Żeleńskiego i Kasprowicza z pominięciem ulicy Berenta.

3. Poprawa obsługi komunikacją autobusową Osiedla Nowe Żerniki

Celem poprawy obsługi komunikacyjnej Osiedla Nowe Żerniki, z dniem 26 czerwca 2021 roku (sobota) zostanie uruchomiona nowa okresowa linia autobusowa 722 na trasie:

Aleja Architektów (przystanek zlokalizowany przy ulicy Kosmonautów) – Kosmonautów – Aleja Architektów – Brzozy – Maya – Konińska – Grabowa – Kosmonautów – Aleja Architektów (przystanek zlokalizowany przy ulicy Kosmonautów)

Autobusy nowej linii będą zatrzymywały się na przystankach:
– „Aleja Architektów” przy ulicy Kosmonautów na wysokości przystanków tramwajowych;
– „Aleja Architektów” przy alei Architektów za skrzyżowaniem z ulicą Kosmonautów;
– „Barskich” przy alei Architektów przed skrzyżowaniem z ulicą Brzozy;
– „Brzozy” przy ulicy Tadeusza Brzozy na wysokości skweru Scharouna;
– „Konińska” przy ulicy Konińskiej za skrzyżowaniem z ulicą Białodrzewną;
– „Grabowa” na tymczasowej pętli przy przystankach tramwajowych;
– „Aleja Architektów” przy ulicy Kosmonautów na wysokości przystanków tramwajowych;

Autobusy linii 722 będą kursowały z częstotliwością:

dni robocze
– w godzinach 4:20-5:00 co 30 minut;
– w godzinach 5:00-6:00 co 15 minut;
– w godzinach 6:00-9:00 co 12 minut;
– w godzinach 9:00-13:00 co 15 minut;
– w godzinach 13:00-17:00 co 12 minut;
– w godzinach 17:00-22:00 co 15 minut;
– w godzinach 22:00-23:00 co 30 minut.

sobota
– w godzinach 5:00-6:00 co 30 minut;
– w godzinach 6:00-21:00 co 15 minut;
– w godzinach 21:00-23:00 co 30 minut.

niedziela
– w godzinach 6:00-7:00 co 30 minut;
– w godzinach 7:00-20:00 co 15 minut;
– w godzinach 20:00-22:00 co 30 minut.

4. Poprawa obsługi komunikacyjnej Osiedla Maślice i Stabłowice

Celem usprawnienia obsługi komunikacyjnej Osiedla Maślice i Stabłowice, od 26 czerwca 2021 roku (sobota) zostanie wprowadzona stała zmiana trasy autobusów linii 123.

Autobusy ww. linii od skrzyżowania ulicy Królewieckiej zostaną przedłużone przez ulicę Pilczycką i Hutniczą (powrót ulicą Górniczą) do przystanku „Metalowców„, który zlokalizowany jest przy ulicy Lotniczej pomiędzy ulicą Hutniczą i Gróniczą.

Dzięki wprowadzonej zmianie, pasażerowie autobusów linii 123 będą mogli bez przesiadki dojechać do komunikacji tramwajowej kursującej wzdłuż ulicy Lotniczej (tramwaje linii 3, 10, 20 i 33) oraz do autobusów linii 136 kursujących w kierunku ulicy Balonowej, Klecińskiej i FAT-u.

5. Zmiana statusów przystanków

Z dniem 26 czerwca 2021 roku (sobota) zostaną wprowadzone zmiany statusów następujących przystanków:

a) „Klecina„, który zlokalizowany jest przy ulicy Wałbrzyskiej na wysokości pętli tramwajowej na przystanek „stały” dla autobusów linii 107 i 133.
Dla autobusów linii D oraz kursów nocnych linii 245 przystanek nadal będzie posiadał status przystanku „na życzenie„.
b) „Graniczna„, który zlokalizowany jest  przy ulicy Granicznej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Urbanowicza na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.
c) „Osobowicka (Cmentarz II)„, który zlokalizowany jest przy ulicy Osobowickiej na wysokości II bramy Cmentarza Komunalnego na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.
d) „Orla„, który zlokalizowany jest  przy ulicy Powstańców Śląskich w pobliżu skrzyżowania z ulicą Orlą i Kutnowską na przystanek o statusie „na życzenie dla autobusów linii D.
e) „Metalowców„, który zlokalizowany jest przy ulicy Metalowców w pobliżu skrzyżowania z ulicą Lotniczą na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.
f) „Skierniewicka„, który zlokalizowany jest przy ulicy Sudeckiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Skierniewicką na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.
g) „Husarska„, który zlokalizowany jest przy ulicy Zwycięskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Husarską na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.
h) „Dobroszycka„, który zlokalizowany jest przy ulicy Bierutowskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Dobroszycką na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.
i) „Przyjaźni„, który zlokalizowany jest przy alei Karkonoskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Przyjaźni na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.
j) „Bierdzany„, który zlokalizowany jest przy ulicy Międzyrzeckiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Nizinną na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.
k) „Opatowicka nr 127„, który zlokalizowany jest przy ulicy Opatowickiej na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.
l) „Zalewowa„, który zlokalizowany jest  przy ulicy Opatowickiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Zalewową na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.
m) „Nowy Dom„, który zlokalizowany jest przy ulicy Opatowickiej na przystanek o statusie „na życzenie dla wszystkich linii autobusowych.

6. Remont torowiska na placu Strzegomskim

W związku z planowanym remontem torowiska na placu Strzegomskim i oddaniem do ruchu kolejnego odcinka nowej trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór (odcinek od ulicy Nabycińskiej do ulicy Śrubowej), od 26 czerwca 2021 roku (sobota) planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 3, 10, 2023, 31, 32 33 oraz linii autobusowych 106107109132142148149 i 609.

Tramwaje linii 310 i 33 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Tramwaje linii 23 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową do pętli przy ulicy Robotniczej.

Tramwaje linii 20 od ulicy Podwale zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej, a tramwaje linii 31 i 32 od placu Orląt Lwowskich pojadą w obu kierunkach przez nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość nowej trasy autobusowo-tramwajowej oraz przystanków przy ulicy Podwale (pl. Orląt Lwowskich i Renoma), autobusy linii 106148 i 149 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od ulicy Robotniczej przez ulicę Śrubową, plac Strzegomski, ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Kazimierza Wielkiego i plac Dominikański.

Kursy linii 107109 i 609 realizowane z placu Solidarności w kierunku Nowego Dworu pojadą przez ulicę Legnicką, plac Strzegomski, ulicę Strzegomską i Śrubową do ulicy Robotniczej, a w kierunku obecną trasą przejazdu.

Natomiast kursy linii nocnych 206 i 249 zostaną przekierowane na nową trasę autobusowo-tramwajową i będą zatrzymywały się w obu kierunkach na nowych przystankach tramwajowo-autobusowych zlokalizowanych:
– przy Dworcu Świebodzkim;
– w pobliżu wiaduktu przy ulicy Smoleckiej;
– przy skrzyżowaniu ulicy Robotniczej i Śrubowej.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają około 2 miesięcy.

 

7. Wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego i Krupniczej

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego i Krupniczej, od 26 czerwca 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 4.

Czwórka” w obu kierunkach zostanie skierowana objazdem od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego i plac Wróblewskiego.

Z powodu remontu torowiska na placu Strzegomskim, tramwaje linii 31023 i 33 również będą kursowały objazdem z pominięciem ulicy Kazimierza Wielkiego.

Podczas prowadzonego remontu, utrzymany zostanie przejazd tramwajów od strony ulicy Nowy Świat w ulicę Krupniczą dlatego tramwaje linii 67, 15 i 74 będą kursowały bez zmian. Prace potrwają około 2 miesięcy.

8. Zmiana nazwy przystanku „Poczta Polska”

Z dniem 26 czerwca 2021 roku (sobota) zostanie zmieniona nazwa przystanku „Poczta Polska”, który zlokalizowany są przy ulicy Awicenny w pobliżu Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej na „Awicenny (Poczta Polska)„.

9. Przebudowa systemów zabezpieczenia przed powodzią – zamknięcie drogi w Kiełczowie

W związku z planowanym przeprowadzaniem prac związanych z przebudową systemów zabezpieczenia przed powodzią na terenie Gminy Długołęka i zamknięciem fragmentu ulicy Rzecznej  w podwrocławskiej miejscowości Kiełczów, od 26 czerwca 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 93 i 941.

Autobusy linii 931 zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem od Kiełczowa przez Wilczyce i Kąty Wilczyckie z pominięciem przystanków „Kiełczów-Rzeczna” i „Kiełczów-Sielska Zagroda„.

Kursy autobusów linii 941 zostaną skrócone do pętli w Kiełczowie i będą realizowane wyłącznie w obu kierunkach na trasie Szczodre – Długołęka – Piecowice – Kiełczów.

Zawieszone będą kursy pomiędzy Stadionem Olimpijskim we Wrocławiu a Kiełczowem.

 

Źródło: mat. prasowy