Medyczna marihuana w Polsce jest legalna od 1 listopada 2017 r. Zawile skonstruowane przepisy spowodowały, że z takiej formy leczenia w naszym kraju można skorzystać dopiero dzisiaj. Na razie z receptą możemy udać się do trzech aptek: w Poznaniu, Koninie oraz Wrocławiu.

Medyczną marihuanę będziemy mogli kupić w aptece na Nowym Dworze, przy ul. Budziszyńskiej 107. Susz jest na receptę, która może przepisać każdy lekarz. Koszt grama jest szacowany na ok. 60 zł.

Na razie dostępny będzie jeden rodzaj suszu, który będzie miał stężenie 18 proc. THC oraz poniżej 1 proc. CBD. Sprowadza go spółka Spectrum Cannabis, należąca do kanadyjskiej grupy Canopy Growth Corp., globalnego lidera w branży medycznych konopi.  

Wśród naukowców i lekarzy wciąż trwają spory co do skuteczności medycznej marihuany. Bywa ona stosowana w terapii m. in. stwardnienia rozsianego, lekoopornej padaczki, przewlekłego bólu neuropatycznego, bólu nowotworowego, jaskry, Parkinsona, Alzheimera, anoreksji, AIDS i zespołu Tourette’a.

Niezależnie od dzisiejszego dopuszczenia do sprzedaży pierwszego w polskich aptekach preparatu na bazie medycznej marihuany warto pamiętać o samym oleju CBD. Ten kannabinoid nie jest psychoaktywny, jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla człowieka. I co chyba najważniejsze: nie jest zabroniony polskim prawem. CBD zaś może, wedle długoletnich badań, pomóc na wiele dolegliwości. Od tych psychicznych, przez np. jaskrę, cukrzyce, po choroby nowotworowe wreszcie.

 

Olej CDB możecie kupić tutaj: LINK