Od 2 września zmienią się ceny biletów MPK. Znikają bilety jednorazowe na linie nocne i pospieszne. Tanieją też niektóry bilety imienne i semestralne.

Zgodnie z decyzją rady miejskiej od 2 września (poniedziałek) zacznie obowiązywać nowy cennik za przejazdy wrocławskim MPK. Najważniejszą zmianą jest likwidacja rozróżnienia biletów jednorazowych na te obowiązujące w liniach zwykłych oraz nocnych i pospiesznych.

Od dziś za jeden przejazd, niezależnie od typu linii, zapłacimy 3,40 zł (lub 1,70 zł w przypadku biletu ulgowego). Do tej pory korzystając z linii pospiesznej (oznaczonej literą) lub nocnej (numer rozpoczynający się od cyfry 2) trzeba było kupić bilet o 20 groszy droższy. Praktyka wykazywała, że część pasażerów o tym nie wiedziała i zdarzały się przypadki kasowania w tych autobusach biletów normalnych, co według regulaminu było równoznaczne z jazdą bez ważnego biletu.

W związku z likwidacją dodatkowej opłaty za jazdę autobusami nocnymi i pospiesznymi zmianie ulegną też ceny imiennych biletów okresowych 30-dniowego, 60-dniowego oraz semestralnych. Popularny „miesięczny” zamiast 98 zł będzie teraz kosztował 90 zł, cena 60-dniowej przejazdówki stopnieje ze 180 do 170 zł, zaś semestralnego 5-miesięcznego na dwie linie z 250 na 230 zł. Tańsze będą też bilety aglomeracyjne 30-dniowe za które trzeba będzie zapłacić 72 zł, a nie jak do tej pory 86 zł.

Ceny pozostałych biletów nie ulegną zmianie.

Foto: Archiwum MWW

Źródło: MPK