W 2021 roku ceny biletów na przejazdy komunikacją miejską zmieniały się już dwukrotnie. Najpierw zdrożały, póżniej na dwa miesiące staniały, jednak ostatecznie od 1 września znów wrócą wyższe ceny.

1 stycznia 2021 roku ceny za bilety MPK wzrosły. Podwyżka ta, tłumaczona była koniecznością wzmocnienia sektora transportu publicznego, który ucierpiał na skutek pandemii COVID-19. Wyższe ceny obowiązywały do końca czerwca, natomiast od 1 lipca weszła w życie uchwała dotycząca ustalenia cen za usługi przewozowe, która sprawiła, że bilety czasowe znów zmieniły ceny, tym razem na niższe.

Jednak to nie koniec zmian, ponieważ już od 1 września powrócą ceny, które obowiązywały przez pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku, a mianowicie wyższe. Szczegółowy cennik można sprawdzić poniżej:

Od 1 września 2021 będzie można także skorzystać z nowego biletu imiennego w taryfie Nasz Wrocław, który będzie uprawniał do przejazdów komunikacją miejską za 1 zł miesięcznie (0,50 zł za bilet ulgowy). Nasz Wrocław Kolej to imienny, miesięczny bilet uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach komunikacji miejskiej.

Aby skorzystać z biletu Nasz Wrocław Kolej, należy posiadać miesięczny, imienny bilet kolejowy za co najmniej 104 zł, który:

  • uprawnia do przejazdu w obie strony (tam i z powrotem),
  • wystawiony jest na trasę, której punktem początkowym i końcowym jest stacja lub przystanek kolejowy zawierający w nazwie „Wrocław” lub „Iwiny”,
  • kupiony jest w kolejowej taryfie podstawowej (normalnej) lub taryfie RAZEM: normalny lub z ulgą ustawową (za okazaniem dokumentu potwierdzającego tę ulgę),
  • kupiony został w formie papierowej – w kasie kolejowej, automacie biletowym przewoźnika kolejowego lub u obsługi pociągu.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu