Podejrzany o poniedziałkowy napad na sprzedawczynię z warzywniaka został zatrzymany przez policję kilka minut po godzinie 12.00.
Policja zatrzymała podejrzanego na plaży przy Moście Trzebnickim. Fakt ujęcia podejrzanego potwierdziła Prokuratura Rejonowa Wrocław Śródmieście.

Jak podała Gazeta Wrocławska, jeden z czytelników był świadkiem całego zdarzenia. – Wybrałem się na wały, żeby fotografować czaple, jestem wielkim miłośnikiem fotografii i zobaczyłem tę scenę, jak policjanci otoczyli łysego mężczyznę, podobnego do tego, który miał być nożownikiem. On nie widział policjantów, ale ci ewidentnie obserwowali go już wcześniej. Wylegiwał się po prostu na drewnianym podeście przy Wałach Trzebnickich, na terenie jednej z miejskich plaż, tej przy ul. Zawalnej. To na pewno nie był zwykły patrol, ktoś zgłosił najwidoczniej, że widział podobnego do rysopisu mężczyznę – mówi nasz Czytelnik. – Czterech policjantów otoczyło go, rzucili na ziemię i skuli mu ręce. Zaraz potem dołączyło dwóch czy trzech innych.

Na miejsce, jak wspomina Czytelnik, podjechały dwa lub trzy wozy policyjne. Wszyscy policjanci byli ubrani po cywilnemu.

 

Część wypowiedzi pochodzi z Gazety Wrocławskiej