W poniedziałek (6 marca) odbyła się konferencja prasowa, podczas której oficjalnie przedstawiono nowego prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Decyzją Rady Nadzorczej został nim Witold Woźny, związany ze spółką już od 8 lat. Przez ostatnie dwa lata pracował na stanowisku dyrektora ds. korporacyjnych w MPK.

Po nagłej śmierci Krzysztofa Balawejdera, obowiązki prezesa sprawował tymczasowo Marcin Urban – miejski skarbnik i szef rady nadzorczej MPK. 6 marca przekazał stanowisko Witoldowi Woźnemu, który zapewnił, że jako prezes będzie podejmował nowe wyzwania, pozwalające na rozwój transportu miejskiego we Wrocławiu.

Zastępcą nowego prezesa MPK został natomiast Przemysław Nowicki, który od 2019 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. korporacyjnych.

Podczas poniedziałkowej konferencji prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk zaznaczył, że nowy zarząd MPK został wybrany przez wzgląd na wiedzę oraz doświadczenie nowego prezesa i jego zastępcy, którzy od lat współpracują ze spółką miejskiego przewoźnika.

Witold Woźny jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku politologia oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza. Posiada również tytuł Master of Business Administration (MBA). W Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym pracuje od 8 lat, a przez ostatnie dwa lata był dyrektorem ds. korporacyjnych i prokurentem spółki.

Przemysław Nowicki to absolwent Wydziału Ekonomiczno-Menadżerskiego w Wyższej Szkole Handlowej. Posiada również tytuł MBA, a w czasie swojej kariery zawodowej współpracował m. in. z Krzysztofem Balawejderem. Po przejściu w 2019 roku do MPK był zastępcą dyrektora ds. korporacyjnych.

Foto: mat. MPK Wrocław