Na terenie Liceum Ogólnokształcącego nr III mieszczącym się przy ul. Składowej 5 powstaje ekologiczny mural, który będzie miał swój udział w walce z uciążliwym dla mieszkańców smogiem.

Mural, zajmujący powierzchnię 100 metrów kwadratowych, przedstawia patrona szkoły – Adama Mickiewicza, którego palce ułożone są w napis „LO III”, a także dwa budynki szkolne, w których na przestrzeni ostatnich lat mieściła się wrocławska Trójka. Ponadto, na malowidle znalazły się charakterystyczne dla Wrocławia budowle, m. in. mosty, które w swoim założeniu łączą dwa brzegi, a w odniesieniu do szkoły mają łączyć pokolenia.

Autorem projektu obrazu jest absolwent klasy architektonicznej III LO, p. Maciej Konopka, który wziął udział w konkursie na koncepcję muralu, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski z okazji tegorocznego jubileuszu szkoły.

Cały mural został namalowany farbami pochłaniającymi smog, co będzie miało bardzo pozytywny wpływ na otoczenie, ponieważ 1 metr kwadratowy ściany pomalowanej specjalistyczną farbą pochłania taką samą ilość smogu co jedno drzewo. Aktualnie przy malowidle trwają prace wykończeniowe.

 

Foto: Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu