Przy ul. Kaszubskiej 3 powstał mural, który jest dopełnieniem reportażu filmowego o mieszkańcach kamienicy na wrocławskim Nadodrzu, opisywanej w książce autorstwa wrocławskiego literata Krzysztofa Czaji, pt.: „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza”.

Mural powstał pod patronatem Klubu Pod Kolumnami – miejskiej instytucji kultury funkcjonującej jako miejsce twórczych spotkań, międzykulturowego dialogu, realizacji własnych pasji oraz artystycznych poszukiwań.

Krzysztof Czaja jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Dzieciństwo i młodość spędził na ulicach i podwórkach Nadodrza, drugiego wrocławskiego „trójkąta bermudzkiego”, któremu poświęcił swoją najnowszą książkę pt.: „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza…”. Jest to powieść o dzieciach Wrocławia urodzonych po wojnie, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, w mieście „twierdzy”, dawnym „Festung Breslau” oraz ich rodzicach przybyłych ze Lwowa, Wileńszczyzny, z „Kresów” i Małopolski – wyjaśnia Klub Pod Kolumnami.

Projekt muralu został wykonany przez Grzegorza Kochańca – wrocławskiego artystę, natomiast jego realizacją zajął się Marcin Skurowski – artysta graficiarz z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

 

Foto: Facebook/Klub Pod Kolumnami