W sobotę (25 czerwca) z okacji z okazji 40-lecia zespołu Lady Pank, na ul. Łaziennej odsłonięto nowego wrocławskiego krasnala – Małą Lady Pank. W uroczystym odsłonięciu wzięli udział liderzy zespołu: Jan Borysewicz i Jan Panasewicz.

Krasnal stanął w miejscu legendarnego klubu Rura, w którym w latach 80. zespół Lady Pank stawiał swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie. Krasnal Mała Lady Pank otrzymał imię na cześć pierwszego singla kapeli. Utwór skomponował Jan Borysewicz, a tekst napisał Andrzej Mogielnicki, który opisał w utworze zjawisko groupies. Choć klub Rura przy ul. Łaziennej już nie istnieje, odsłonięcie krasnala przywowało w członkach Lady Pank wspomnienia związane z kultowym miejscem.

Z okazji 40-lecia istnienia, zespół zagrał także koncert na wrocławskim Rynku, podczas którego prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył Janowi Borysewiczowi symboliczny klucz do miasta. Ten gest był formą uhonorowania członków Lady Pank, którzy dzięki swojej działalności współtworzyli historię Wrocławia.

 

Foto: Facebook/Wrocław [Wroclove]