Biurowiec „Bielany Business Point” przy ul. Irysowej 1 na Bielanach Wrocławskich uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Pięciokondygnacyjny biurowiec klasy A oferuje 12 tys. mkw. powierzchni, w której zadbano o innowacyjne rozwiązania technologiczne umożliwiające znaczną redukcję zużycia energii. Ten ekologiczny budynek zrealizowała grupa deweloperska Megapolis. 

Inwestycja spółki zrealizowana  jest mocno innowacyjna i wyprzedza o kilka lat obowiązujące przepisy. Zaprojektowano ją bowiem tak, by spełniał wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z tym unijnym dokumentem przewidziane standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 r.  Tymczasem wprowadzone w nowym biurowcu rozwiązania powodują, iż izolacyjność termiczna budynku jest wyższa o 30 proc. w stosunku do obiektów budowanych zgodnie z normami obowiązującymi w minionym roku. [addAdSense] 

– Dodatkowo w Bielany Business Point o 30 proc. zredukowane jest też zapotrzebowanie energetyczne. Dzięki temu najemcy mogą ograniczyć koszty eksploatacyjne, zgodnie z naszymi szacunkami, nawet o 15 proc. – przekonuje Adam Pietkiewicz, współwłaściciel Megapolis. 

Projekt budynku został wyłoniony w konkursie zorganizowanym przez inwestora. Zwycięskie opracowanie autorstwa pracowni Projekt Grupa z Piekar Śląskich okazało się najlepiej odpowiadającym na założenia konkursowe spośród siedmiu projektów nadesłanych przez zaproszone renomowane pracownie.

 

Foto: mat. prasowy