Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na zagospodarowanie zieleńca zlokalizowanego u zbiegu ulic Litewskiej i Kowieńskiej. Inwestycja powstanie dzięki mieszkańcom, którzy zgłosili projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

– Ten nieco zaniedbany zieleniec, będący pozostałością po ogródkach działkowych, zostanie uporządkowany i otrzyma nową formę, tworząc zieloną enklawę na osiedlu. W ramach inwestycji zaplanowano ścieżki i dodatkowe ławki wśród zieleni, koło przystanku autobusowego. Na tym wąskim zieleńcu udało się również wygospodarować mały placyk otoczony rabatami, gdzie będzie można na chwilę przysiąść na ławce. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje jeszcze w tym miesiącu podpisać umowę z wykonawcą – informuje prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Zgodnie z informacjami zawartymi w dokumentacji przetargowej, inwestycja, która zostanie zrealizowana w ramach projektu WBO o nazwie „Psie Pole, Zakrzów, Zgorzelisko i Strachocin łączą siły – w zakresie zieleńca przy ul. Litewskiej”, została podzielona na trzy części.

Pierwsza część to roboty budowlane, które obejmą m. in.

  • ogrodzenie terenu budowy, wygrodzenie stref niebezpiecznych, umieszczenie tablic ostrzegawczych,
  • zabezpieczenie istniejących drzew i krzewów na czas trwania robót budowlanych,
  • wymianę betonowego obrzeża pomiędzy zieleńcem a bitumicznym chodnikiem w pasie drogi ul. Litewskiej,
  • budowę ścieżek parkowych,
  • dostawę i montaż małej architektury.

Druga część to prace ogrodnicze, w zakresie których wykonawca wykonana zabiegi pielęgnacyjne na istniejącej roślinności, posadzi nowe drzewa i krzewy, a także założy rabaty i łąki. Natomiast trzecia część zadania to pielęgnacja gwarancyjna zieleni w okresie kolejnych 36 miesięcy.

Termin składania ofert do przetargu upływa 15 kwietnia 2022 roku.

 

Foto/Wizualizacje: Facebook/Zielony Wrocław