We Wrocławiu funkcjonuje już kilka przystanków, które zapowiadane są podczas podróży komunikacją miejską w niestandardowy sposób.

Należą do nich: przystanek ZOO – zapowiadany przez lwa i gromadę 13 innych zwierząt, przystanek Uniwersytet Wrocławski – zapowiadany przez profesora Jana Miodka, czy przystanek Arkady Capitol i jego zapowiedź wyśpiewana przez aktorów teatru. Teraz do grona nietypowych zapowiedzi dołączył przystanek Stadion Miejski, któremu w zapowiedzi towarzyszą kibice Śląska dopingujący swoją drużynę.

Poprzez urozmaicenie zapowiedzi, wrocławskie MPK postanowiło przypomnieć mieszkańcom miasta o rozpoczęciu nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy. Kibice mają ponownie możliwość uczestnictwa w sportowych wydarzeniach odbywających się na Stadionie, oczywiście przestrzegając wszystkich zaleceń sanitarnych związanych z pandemią.

Wielu wrocławskich motorniczych, kierowców oraz pasażerów to zagorzali kibice, a dzięki nowej zapowiedzi przystanku, będą mogli przeżywać sportowe emocje już w czasie podróży na Stadion, przy gromkich brawach i śpiewie „heeej Śląsk” słyszanym z głośników w tramwajach i autobusach.

 

W nagraniu towarzyszącym lektorowi wykorzystano aż 300 głosów kibiców, a zapowiedź będzie można usłyszeć na przystankach zarówno od strony Królewieckiej, jak i Lotniczej.

 

Tekst: Celina Cyran

Foto: WKS Śląsk Wrocław SA