Na podwórkach zlokalizowanych w obszarze Przedmieścia Oławskiego pojawiły się kolorowe pieski, przypominające o sprzątaniu po swoich czworonogach. Wszystko w ramach akcji „Posprzątaj po mnie”, której celem jest zadbanie o wspólną przestrzeń mieszkańców.

Akcja „Posprzątaj po mnie” to inicjatywa mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. Oprócz dorosłych, w akcję mocno zaangażowane są również dzieci z Trójkąta, które m. in. tworzą kolorowe tabliczki w kształcie piesków, a następnie umieszczają je w podwórkach.

Tabliczki mają zwracać uwagę posiadaczy psów na problem zanieczyszczonych trawników i przypominać im o sprzątaniu po swoich pupilach. Każdy mieszkaniec Przedmieścia Oławskiego może zgłosić wybrane podwórko, na terenie którego powinna pojawić się kolorowa tabliczka.

W ramach inicjatywy „Posprzątaj po mnie”, dzieci tworzą również wielobarwne bio woreczki na psie kuby, które następnie rozdają mieszkańcom wraz z ulotkami informacyjnymi i zachęcają właścicieli piesków do sprzątania i dbania o wspólne trawniki.

W projekt zaangażowani są także dorośli mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego, którzy oznaczają kolorowymi sprejami psie kuby zalegające na chodnikach, skwerkach i trawnikach. Działania te, mają zwrócić uwagę właścicieli psów na ilość nieposprzątanych psich kup na osiedlu. Jak podkreślają osoby zaangażowane w akcję, do malowania wykorzystywane są nietoksyczne, zmywalne spreje geodezyjne.

 

Foto: Facebook/Centrum na Przedmieściu/Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki/Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży "Narnia"