Wrocławska Parafia pw. Św. Maksymiliana M. Kolbego zaproponowała, by chętni wierni zgłaszali się do pełnienia nocnych dyżurów przy pomniku papieża. Przyczyną podjętych działań jest rozmowa, jaką usłyszała jedna z parafianek. Jak zrelacjonowała kobieta, kilku młodych mężczyzn umawiało się na zniszczenie monumentu.

Komunikat o nocnych wartach został zawarty w Ogłoszeniach Duszpasterskich z 26 marca. Jego treść jest następująca:

„Parafianka słyszała rozmowę kilku młodych mężczyzn umawiających się na zniszczenie naszego pomnika św. J.P.II. Usiłowanie zniszczenia może nastąpić w pobliżu daty 2 kwietnia. Rada Parafialna zaproponowała nocne dyżury przy pomniku. Oczekujemy zatem na osoby chętne podjęcia się tych dyżurów. Węzeł sanitarny będzie dostępny, jak również herbata i kawa. Proponujemy w nocy 2 zmiany: 24:00-3:00 i 3:00-6:00. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Potrzebujemy 30 osób, wtedy przypadnie dyżur 1 raz w tygodniu. Ponadto zainstalowaliśmy dodatkowo kolejną kamerę na pomnik (razem 3 kamery), które rejestrują 24 godz. na dobę. Policja o tych niecnych zamiarach została poinformowana.”

Co więcej, w dniach 31 marca – 2 kwietnia na terenie Archidiecezji Wrocławskiej, Diecezji Legnickiej oraz Diecezji Świdnickiej będą odbywać się wydarzenia w ramach projektu „Dolny Śląsk ze św. Janem Pawłem II”, których celem jest upamiętnienie papieża. Jedno ze spotkań odbędzie się właśnie na terenie Parafii pw. Św. Maksymiliana M. Kolbego, w związku z czym Rada Parafialna postanowiła wdrożyć w życie dyżury przy pomniku.

Na ten moment do pilnowania monumentu zgłosiło się kilkunastu chętnych, którzy będą zmieniać się zgodnie z wyznaczonymi dyżurami.

 

Foto: Zbiory Fotopolska/Wacław Grabkowski/wilkwroclaw