W ostatnich dniach w rejonie Wielkiej Wyspy doszło do dwóch niebezpiecznych sytuacji, których przebieg był niemalże identyczny. Nieznany sprawca podbiega do kobiet, wyrywa im z uszu złote kolczyki, a następnie ucieka. Obie sprawy zostały zgłoszone funkcjonariuszom Policji.

Informacje o zdarzeniach pojawiły się na jednej z osiedlowych grup na Facebooku. Do pierwszej kradzieży doszło dwa dni temu około godziny 15:00 nieopodal supermarketu przy ul. Wróblewskiego.

Złodziej wysoki, szczupłej postury, w kapturze, granatowej kurtce i dresach, zaszedł mamę od tyłu i wyrwał jej z uszu złote kolczyki. Wezwaliśmy policję. Piszę ten post ku przestrodze – ostrzega jedna z mieszkanek Wielkiej Wyspy.

Druga sytuacja miała miejsce w czwartek (6 kwietnia) na Biskupinie.

Dzisiaj około godziny 17:00 na ul. Stefanii Sempołowskiej, starszej pani zostały wyrwane z uszu złote kolczyki. Rozbójnik uciekł, jednak o sprawie została poinformowana policja, która przyjechała na miejsce. Uważajcie na siebie, informujcie bliskich i sąsiadów, którzy nie mają dostępu do FB. Osobiście sam udam się do kościoła z prośbą, żeby na ogłoszeniach parafialnych księża informowali wiernych o tym zagrożeniu – pisze jeden z członków grupy.

Okoliczności obu zdarzeń są obecnie wyjaśniane przez wrocławskich policjantów.

 

Foto: Google Maps