W czwartek 4 marca, na jednym z portali społecznościowych pojawiła się informacja o mężczyźnie, który napada na kobiety, a następnie okrada je wyrywając torebki. Złodziej został uchwycony na jednym z nagrań monitoringu.

Jak informuje autorka wpisu na Facebooku, złodziej grasuje na Psim Polu i jest uzbrojony w kij, którym uderzył jedną z kobiet w głowę, a następnie okradł. Sprawa została zgłoszona w okolicznym Komisariacie Policji, gdzie okazało się, że prawdopodobnie jest to już trzynasta kobieta zaatakowana w ten sposób.

Pod wpisem o złodzieju wywiązała się burzliwa dyskusja, w której wzięła m. in. jedna z jego ofiar, informująca że napastnik nosi kaptur i maseczkę ochronną, przez co niemożliwe jest zidentyfikowanie jego twarzy.

 

Inna pani napisała o napaści na jej sąsiadkę, która miała miejsce w bloku przy ul. Bierutowskiej. Wynikiem ataku złodzieja była skradziona torebka, odnaleziona później w okolicach ul. Gorlickiej, a także złamane palce kobiety. Istnieją przypuszczenia, że kradzieży dopuścił się ten sam mężczyzna, który odpowiedzialny jest za pozostałe napady.

Mężczyzna pojawia się najczęściej w okolicach ryneczku Psiego Pola, a ostatnie ataki miały miejsce we wtorek 2 marca i środę 3 marca.

 

Foto: J. Brudnicka